GündemSiyasetÜnye

İnkur Muhtarı Ömer Yıldırım Alp Tv’de Konuştu!

İnkur Mahalle Muhtarı Ömer Yıldırım: “Neden Benim Üniversitem, Hastanem, Kamyonum Kepçem Olmasın”

 

Ünye’nin il olma konusu gündemdeki yerini korurken Ünye İnkur Mahalle Muhtarı Ömer Yıldırım, “İl olmak bizim kurtuluşumuzdur” diyerek mahallesi üzerinden bu konuya yorum getirdi. Özellikle yol sorununa değinen muhtar Yıldırım, “Neden Ünye’nin bir üniversitesi olmasın, neden benim mahallemizin bir kamyonu kepçesi olmasın!” ifadelerini kullandı.

Muhtar Ömer Yıldırım, Alp Tv ekranlarından yayınlanan ve Gazeteci Hamza Alp’in hazırlayıp sunduğu “Muhtarlar Konuşuyor” programının konuğu oldu.

Ünye’nin il olması halinde İnkur’un en azından belde belediyeliğinin geri verilebileceğine işaret eden Muhtar Ömer Yıldırım, Milli Eğitim Eski Bakanı ve Ak Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer’in Ünye’ye diş hastanesi müjdesinin İnkur’da yapılması yönünde talepte de bulundu.

 

“Haydi Diş Hastanemizi İnkur’a Yapalım”

2024 seçimlerimde tekrar aday olduğunu aktaran İnkur Mahalle Muhtarı, yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Biz il olmaya kalben inandık. Ünye’nin il olması, şuanda bütün mahalleler ve bölgenin çektiği çilelerin son bulması olacaktır. Ünye’nin il olması bizim kurtuluşumuz olacaktır. Senlik benlik yaparak değil, birlikte hareket ederek il olmaya yönelik çalışmalıyız. Neden bizim üniversitemiz olmasın, neden bir evrak için Ordu’ya Samsun’a gidelim. Yol sorunumuz kalkacak, üniversitemiz gelecek, hastanemiz gelecek. Ordu’ya gelen Milli Eğitim Bakanımız müjdelerle geldi. Diş hastanesi dedi, okullar dedi. Ben sayın bakanıma sesleniyorum ki diş hastanesini İnkur’a yapalım. Hemen yolun kenarı İnkur, Ünye’ye de yakın. Biz diş için Samsun’a gidiyoruz ya. Haydi bu diş hastanesini İnkur’a yapalım diyorum.”

 

“Beldemizin Kapatılması İyi Olmadı!”

“Bizim İnkur mahallemiz Türkiye’nin en büyük mahallelerinden liste başında yer alıyor. Mahallemde yol sorunlarım elbet var. Yetişemiyoruz. İnkur Beldemizin kapatılması iyi olmadı. Bir kamyonumuz bir kepçemiz yok. Ünye il olursa biz ilçelik değil, beldelik verin en azından bize. Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı’dan da sorunlarımız konusunda taleplerimiz var. Kendisine destekleri adına da teşekkür ediyorum.”

 

“2024 Seçimlerinde Adayım”

“Öte yandan 2024 yerel seçimlerinde muhtar adayı olarak yine vatandaşımın önünde olacağım. Belki imkanlarım ölçüsünde hizmetlerde eksikliğim olmuştur, özür diliyorum. Muhtarlık kurumu belediye ile vatandaş arasında köprüdür. Görevimizi layıkı ile yapma gayretindeyiz.”

Program, Gazeteci hamza Alp ile İnkur Mahalle Muhtarı Ömer Yıldırım’ın mahalleler ve yerel idareler üzerinde sohbetleriyle devam etti.

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu