GündemEkonomi

İş İnsanı Dursun Yılmaz, Alp Tv’ye Konuk Oldu!

İstanbul’da ticari faaliyetlerini sürdüren Ünyeli İş İnsanı Dursun Yılmaz, Alp Tv ekranlarında yayınlanan, Gazeteci Hamza Alp’in sunduğu “İş’in Aslı” programına konuk oldu.

1978 Ünye doğumlu olan ve askerlik sürecine kadar Çınarlık Mahallesi’nde hayatını sürdüren Yılmaz, sonrasında İstanbul’da Dual Metal Kablo Taşıma Sistemleri firmasını 3 arkadaşla birlikte kurdular.

4 yıldır faaliyet gösteren ve şimdilerde 30’dan fazla çalışanı ile dikkat çeken firma sektörel bazda ülke genelinde ilk 10’un içinde yer alan bir şirket oldu.

Güler Yapı İnşaat katkılarıyla hazırlanan programda, iş insanı Dursun Yılmaz, başarılı bir insan olunması için öncelikle hedeflerin ortaya konulması gerektiğine dikkat çekti. Hamza Alp’in sorularını yanıtlayan Yılmaz, iş hayatında özellikle ara eleman ihtiyacının olduğuna dikkat çekerek meslek liselerinin önemine işaret etti.

 

Siyasi hayatta da birçok başarılı iş ile tanınan Yılmaz, siyasetten ticarete giden sürecini ve ticaretteki başarısını anlatarak bu başarıyı “Hedef koymak” olarak yorumladı. Alp Tv’de canlı yayınlanan programda konuşan Dursun Yılmaz şöyle konuştu:

 

“Siyasi Çalışmalarımız Oldu”

“Refah Partisi Gençlik Kolları yönetiminde yer aldık. Erbakan döneminde güzel siyasi çalışmalar yaptık ve kendisi bu ülke için büyük bir değerdi. Sonrasında ticarete girdik ve siyasetin bizim işimiz olmadığını da görmüş olduk. Genç yaşlarımızda siyaseti tattık ve başarıya da ulaştık. O dönemde gençlik olarak büyük hizmetlerimiz de oldu.”

 

“Kimse Dışarıyı Görmeden Türkiye’yi Kötülemesin!”

İş ziyaretleri kapsamında yurt dışına sık sık çıkıyorum. Geçtiğimiz hafta Gürcistan’dayım. Kİmse dışarıyı görmeden ekonomimiz kötü demesin, dert yanmasın. Herkes diyor ki iş yok, ekonomi bitti vb. şeyler. Şimdi baktığımızda ben fabrikaya işçi bulamıyorum.  Bugün mesai de yaptığında asgari ücretli bir insan bir devlet memurundan da fazla maaş alabiliyor. Bizim ülkemizde aç insan yok. Türkiye son yıllarda gerçekten çok şey kazandı. 81 vilayeti gezmiş bir insanım. Batıdan daha fazla doğuya hizmet gittiğini görüyorum. Türkiye eski Türkiye değil. Daha önceden bir makineyi üretemezken şimdi Avrupa’ya taş çıkaran bir konumdayız ülke olarak.

 

“Ara Eleman İhtiyaçlarını Meslek Liselerinden Karşılayabiliriz”

“Meslek Lisesi benim hayatımda önemli bir yere sahiptir. Meslek Lisesinde hayata yönelik altyapıyı alırken insanın içinde de olacak ki hedefler koyacak kendine. Ben pazarlama ve elektrik anlamında bir hedefteydim. Ürettik evet! Biz elektrik kablolarını taşıyacak olan metal kablo kanalını ürettik. Ama bunu daha iyi nasıl yapabiliriz şeklinde yol haritamız vardı. Şimdi de yeni bir hedef olarak piyasada olmayan ya da var olan ama geliştirilmemiş bir ürünü nasıl biz başarıya ulaştırırız diye düşünüyoruz. Şimdiki nesil de kendine bir hedef koymalı. Babasının parasıyla okuyarak diploma alarak yürümüyor her zaman bu hayat. Şimdi Ünye’mizdeki okullarda görüyoruz ki öğrencilerimiz teknolojik alanda neler neler yapıyorlar. Bunu görmek bizi gururlandırıyor. Şuan Türkiye’nin en büyük sıkıntısı ara eleman. O yüzden meslek liselerine önem vermek lazım. Ben de orada okuduğum için orada ara eleman yetişmesinin Türkiye için büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyebilirim. Üretip para kazanmak çok zevkli. Hedef koyup bunu başarabilmek çok keyifli. Sen yeter ki bir işi iyi niyetle iste, o iş başarıya ulaşıyor, gerisi geliyor.”

Program, Ünye ve yerel ekonomi üzerine fikir alışverişleri ile devam etti.

Haber: Talip KOCAKOÇ

 

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu