GündemÜnyeÜnye Belediyesi

İş Takibi Yapılmadı, Bir Projeye Daha Yazık Oldu!

Ünye’de son birkaç aydır adından oldukça söz ettiren Kefeli Han’ın restore edilerek Kütüphaneye çevrilmesi projesi yine başka bahara kaldı.  1 Milyon 300 bin lira civarında ödenek ayrılan projede iş takipsizliği nedeniyle ödenek alınamadı ve proje başlamadan bitti.

Yapılsaydı şimdiye kadar 7’den 77’ye birçok kişinin ziyaret edeceği, kitap okuyabileceği bir yaşam alanı olacak olan Kefeli Han, şimdi kurbağaların senfoni orkestrası kurduğu bir yer haline geldi. Ünye bir projeye daha yazık etti.

 

Çalışmalar Çamyar Döneminde Başlamıştı

Ünye Belediyesi eski başkanı Ahmet Çamyar döneminde Ünye Kalesi, Hacıemin Caddesi ve Kefeli Han Projesi için çalışmalar başlatılmıştı. Hacıemin projesi Çamyar döneminde bitmişti, Ünye Kalesi için restorasyon çalışmaları halen devam etmekte. Kefeli Han Projesi ise yıllar geçmesine rağmen kaç defa masaya konuldu ancak ödenek yetersizliği nedeniyle halen başlatılamadı.

 

Proje Ziyaretleri..?

Ünye Kefeli Han’da restorasyon sonrası oluşturulacak kütüphane için, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü Kütüphaneler Dairesi Başkanı Ahmet Aldemir’i, Ünye İlçe Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ile birlikte ziyaret ederek, projeyle ilgili son detaylar konuşulmuştu. Bu ziyaret 2021’in Kasım ayında oldukça konuşulmuş ve medyada gündem edilmişti.

Ünye kamuoyunda bu projenin Başkan Çamyar döneminde hazırlanan bir çalışma olduğu için üzerinde durulmadığına dair fısıltılar dolaşıyor. Başlatılmadan durdurulan proje hakkında Ünye kanadında herhangi bir yetkili isimden açıklama yok. Kefeli Han şu sıralar kurbağalara ev sahipliği yapıyor, kitaplar başka bahara…

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu