GündemÇaybaşı

İstanbul’daki Çaybaşılılar Memleket İçin Buluştu!

Merkez İstanbul’da bulunan İstanbul Çaybaşılılar Derneği (İSTÇAYDER), 2016 yılından bu yana hemşehrilerinden aldığı destek ile gurbetteki faaliyetlerini sürdürüyor.

Dernek Başkanı Adem Yıldırım önderliğinde bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri, pandemi sonrasındaki faaliyetlerine ilişkin fikir alışverişinde bulundular. Memleket konuşuldu, içilen çaylar, edilen sohbetler bir parça da olsa memleket hasretini giderdi.

Yapılacak olan yeni programlar üzerine konuşan üyeler, Çaybaşı ile İstanbul arasındaki sıla-gurbet bağlantısını güçlendirmek adına önemli kararlar aldılar. Bu kararlar ve yapılacak olan faaliyet programlarının önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

Toplantı sonrası konuşan İstanbul Çaybaşılılar Dernek Başkanı Adem Yıldırım, bu derneğin sadece toplantılar yapıp karar almaktan öte bir aile samimiyetine büründüğünü ve bu kuvvetli bağın hemşehri dayanışmasına büyük örnek olduğunu ifade ederek dernek üyelerine teşekkür etti.

Gerçekleştirilen bu toplantı, aynı zamanda bir birlik beraberlik mesaj olarak sosyal medya hesaplarından da takipçilerle paylaşıldı.

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu