GündemSiyaset

İyi Parti Ünye’den Büyükşehir’e Mesaj!

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ünye Yalı Kahvesinde yaptığı çalışmaları değerlendiren İyi Parti Ünye Sözcüsü Berkay Torunoğlu, “Ufak tefek işlerle uğraşmayı bırakın, bu millete söz verdiğiniz Mega projeleri yapın” diyerek Ordu Büyükşehir’e seslendi.

Ordu Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından Yalı sahilinde beton saksıların üzerine ahşap vidalayıp bank çalışmaları yapılarak vatandaşın hizmetine sunulacak. Uzun zamandır gündemi meşgul eden ve partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların ellerinde pankartlarla eyleme kadar giden Yalı’da sular durulmak bilmiyor.

 

“Ordu Ünye’nin Saçını Okşamakla Meşgul”

İyi Partili Berkay Torunoğlu gazetemize yaptığı değerlendirmede, Yalı’daki meseleden duyulan rahatsızlığı partisinin diliyle şöyle ifade etti:

“29 Mart 2014 tarihinde Ordu Büyükşehir oldu. Güne uyandığımızda yeni yönetim şekli ile karşılaştık. Büyükşehir’i biz bütün ilçelerin hep birlikte hareket ettiği yeni bir düzenleme olarak gördük. O dönemden bu döneme 2 belediye başkanı geldi geçti. Ünye’ye bakış açımız çok farklılaştı. İlçemiz aile içinde babasından ilgi görmeyen çocukların sevgi hasreti ile büyüdükleri sonra babaların çocukların gelip saçlarını okşadığı misali sevgiye hasret bir ilçe durumuna geçti. Büyükşehir ufak tefek projelerle geliyor Ünye’nin saçını okşuyor. İlçenin saçını okşamayı bıraksın, kendi Mega projelerini uygulamaya koysun. Ordu Büyükşehir’in web sitesine baktığınızda Ünye ile ilgili her hangi bir çalışma olduğunu göremiyorsunuz.”

 

Ufak Tefek İşleri Bırakın Mega Projelere Bakın!

Sözcü Torunoğlu, Ünye’de yapılan çalışmaları medyayı oyalamak olduğunu, asıl olan büyük projeleri unutturmak olduğunu ve bu şekilde kamuoyunu oyalamalarını doğru bulmadığı vurgusunu yaparak açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Yalı’da yapılmak istenen, ufak tefek hareketlerle medyayı oyalayıp, asıl yapılması gereken şeylerin unutturulması alakalı bir çaba içerisindeler. Ordu’dan bizler Yalı’da çalışmalar yapılmasını ufak tefek işlerle uğraşmasını istemiyoruz. Ünyeli o küçük işleri, eline kazmayı küreği alır kendisi de yapar. Büyükşehir’in takip etmesi gereken asıl konu, konteynır limanı, iç Anadolu bağlantı yolu, Ünye fakültesinin yerleşke problemidir. Bu sorunları çözemeyen belediye, sanki çalışıyor ve Ünye’ye bir şey yapıyormuş gibi kamuoyunu meşgul etmesi doğru değil. Kendine yakışacak MEGA projeleri ortaya koysunlar. Belli dönemlerde bizlere ve vatandaşlara Mega projeler söz verildi. 20 senedir yönetimdesiniz.  İlçeyle alakalı şimdiye kadar çözülebilmiş herhangi bir mesele yok.”

Haber: Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu