AsayişGündem

Jandarma Ekiplerine Av Koruma ve Kontrol Eğitimi

Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şubesi ve Ordu İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma (HAYDİ) Tim Komutanlığı organizasyonu ile 4 İlçe Jandarma Komutanlığı ilgili personellerine 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hakkında bilgilendirme ve eğitim toplantısı yapıldı.

Ünye Kaymakamlığı Ünye İlçe Jandarma Komutanlığı salonunda yapılan toplantıya Ünye , Çaybaşı,İkizce,Akkuş, ilçe jandarma komutanlığı ilgili personelleri ve Hayvanları koruma kanunu Hayvanlara karşı işlenen suçlar ve kabahatlarda olayların soruşturulması aşamasında görevli Ordu İl Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi ( HAYDİ ) personelleri katıldı.

İlgili Jandarma personellerine, 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve 14.07.2021 tarihinde güncellenen 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu hakkında bilgilendirme yapıldı. Usulsüz avcılık ile mücadelede etkin bir av koruma ve kontrol faaliyeti yapılabilmesi için 2022-2023 Merkez Av Komisyonu ( MAK ) Kararları, Avcılık mevzuatı ve Avbis (Avlak Bilgi Sistemi) sistemi anlatıldı.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu