Gündem

Jandarma Suç Araştırma Timleri Yakaladı!

Ordu’da bir kişi devlet yatırımları şantiyesinden demir ve inşaat malzemesi çalarak tonlarca malzemeyi geri dönüşüm işletmesine sattı. Şahıs, Jandarma ekiplerinin takibi ile yakalanarak adli işlem başlatıldı. Konuya ilişkin olarak Ordu Valiliği kanadından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ordu ili Gülyalı ilçesi Turnasuyu Mahallesinde yapımı devam eden Ordu – Giresun çevre yolu şantiyelerinden hırsızlık olduğu ve Ordu İl merkezinde bulunan geri dönüşüm merkezlerine satıldığı bilgisinin alınması üzerine Jandarma Suç Araştırma Timleri (JASAT) tarafından yapılan araştırmalar sonucu, (C.K., 1974 doğumlu erkek) isimli şüpheli şahsın tünel yapımında kullanılan (1) ton inşaat demiri, (500) kg tünel iksa demiri ve (500) kg süren borusunu farklı tarihlerde çalarak Ordu merkezinde faaliyet gösteren bir geri dönüşüm işletmesine sattığı tespit edilmiştir.
Şüpheli şahıs 23 Ocak 2023 tarihinde hırsızlıkta kullandığı aracı ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmış olup (1) şüpheli hakkında gerekli adli işlemler yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu