Köşe YazılarıGündem

Kabahati Kendimizde Arayalım

Ordu ve Ulubey’de kaybeden Seyit Torun olmuştur. Doğduğu ilçe de partisi içindeki çatlakları kapatmak yerine derinleştirmiştir. Çatlakları ben görüyorum da vekil görmüyor mu?

Yüzünden gülüyor olsa bile, Bülent Aksoy’un kazanmasına mani olmuştur. Gelecekte rakip olacak endişesi ile önünü kesmiştir. Sırıtan yüzün altında derin fesatlıklar yatmaktadır. Bu tümör Ordu siyasetinden temizlenmelidir. Ordu’da CHP’nin içine düştüğü durumun sorumlusu da Seyit Torun’dur. Partinin içten içe erimesine sebep olmaktadır. Ben seçmen olarak görüyorum da teşkilat görmüyor mu? Bakınız Mustafa Adıgüzel ondan farklı davranmıştır, hakkını vermek gerekir.

Bu tespiti Seyit Torun meftunları söyleyemez ve kabul etmezler. Benim kendisi ile şahsi sorunum olamaz. Kaldı ki hep lehine olmuşumdur. Sen ilçenin Milletvekili olacaksın partinin adayı son gece dağıtılan koliler nedeniyle seçimi kaybedecek, utanman lâzım. Sen vekil olarak gök kubbeyi emek hırsızlarının başına yıkmayacaksan, arkadaş sen neyin vekilisin? yoksa rakiple birliktemisin? Bir zamanlar Kılıçdaroğlu’nun verdiği görevle Ekrem İmamoğlu’nu takip etmekle görevliydi. İmamoğlu bunu biliyor. İlk sattığı kişi de Kemal Kılıçdaroğlu olmuştur. Kaybedenin kabahati rakipte arama hakkı yoktur, kabahati kendi içinde arayacaksın. Küçük tartışmaları seçim sonuna erteleyin diye yalvardık dinletemedik. Hırs aklın önüne geçti. Bülent Aksoy’u aday olduğuna pişman ettiler. İlk defa mert ve duruşu olan bir aday nasip oldu, onu da elbirliği ile harcamaya kalktınız. Aslında o kazandı, biz kaybettik. Mutlumusunuz sevgili dostlar? Unutmayın eninde sonunda ahlâk kazanacak, kalleşlik kaybedecektir.

Dostlarım bizler seçmeniz, teşhisi doğru koymazsak, her zaman kaybederiz. Oylarımız boşa gitmiş olur. Maçı kaybettiren oyuncuyu değiştirmezseniz, maçı kazanamazsınız. Ayni hataları yaparak olumlu sonuç alınamaz. Şimdi üzülme ve tartışma zamanı değildir, yaraları sarıp, yola devam etme zamanıdır. CHP’nin kadroları zengindir. Safraları atın, bizim önümüze temiz insanlar çıkarılmalıdır. Ulaş Tepe gibi yeni genç yıldızlara sorumluluk verilmelidir. Seyit Torun Ordu’nun derin sorunlarında hiç ortada yoktur. Maden yağmacılığı konusunda hiç sesini duymadık. Birinci sırayı alıp vekil olmayı kurtaran birinden farklı başarı beklenemez. Ucuzcu ve şahsi çıkar hesaplarının adamıdır. Sözüm ona, Enver Yılmaz ile anlaşmış görünen zatın, onunla birlikte kaybeder. Seçimin kaybedilmesine AKP’lilerden çok sevinen CHP’liler olduğunu biliyorum. Bayramları kutlu olsun. Önce iç cephedeki sorunları çözmeden, dışarı ile mücadele etmek mümkün değildir. Düşünün, belediye meclisi oyları, başkanlık oylarından fazla ise, Bülent Aksoy’a oy vermeyenleri kimler yönlendirmiştir?

Şimdi vicdanlarla baş başa kalma zamanıdır. Vicdanlar temizlenmeden, temiz işler yapma imkânı yoktur. İç düşmanlar daima dış düşmanlardan daha tehlikelidir. Ahlâk yoksunları kanım canım olsalar da karşı çıkarım.

(01 Nisan 2024- Ankara)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu