GündemÜnye

Kabotaj ve Denizcilik Bayramı Renkli Görüntülere Sahne Oldu

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 97. Yıldönümü Ünye’de çeşitli etkinliklerle ve yarışlarla kutlandı.

Bu yıl 97’inci yıldönümü kutlanan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle Ünye’de bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi. Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediyesi, Ünye Liman Başkanlığı ve Ünye Su Sporları Spor Kulübü iş birliği ile düzenlenen ve Ünye İskelesi’nde gerçekleştirilen programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 01 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ünye Liman Başkanı Şükrü Gülay tarafından deniz şehitleri anısına denize çelenk bırakıldı.

 

Başkan Güler, “Ünye Denizcilikte Çok Önemli Bir İlçemiz”

Ordu Büyükşehir Belediye Başkamı Dr. Mehmet Hilmi Güler yaptığı açıklamada, “Ünye’de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamalarına katıldık. Deniz şehitlerimizin anısına denize çelenk bıraktık. Burada tarihi günü hem kutluyoruz hem de şehitlerimizi ve gazilerimizi anıyoruz. Ünye denizcilikte çok önemli bir ilçemiz. Aynı zamanda Ertuğrul Fırkateyni anıtı da Ünye İlçemizde bulunuyor. Bu vesile ile Japonya’da meydana gelen Ertuğrul Fırkateyni kazasında hayatını kaybeden şehitlerimizi, Kıbrıs’taki şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

 

Başkan Tavlı, “Kabotaj Ve Denizcilik Bayramı Bağımsızlığımızın Ve Egemenliğimizin Sembolüdür”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise “Bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin sembolü olan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı münasebetiyle bugün şehitlerimizin anısına denize çelenk bıraktık. Bütün denizcilik kahramanlarımızı ve şehitlerimizi rahmet ve minnet ile anıyoruz. Bu vesile ile bütün denizcilerimize başarılar diliyoruz. Organizasyonu hazırlayan, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Başkan Gülay, “Şehitlerimizi Saygıyla Andık”

Ünye Liman Başkanı Şükrü Gülay ise “Düzenlediğimiz programda deniz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla andık. 01 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledik. Halkımızın da ilgisini görmek bizi de mutlu etti. Güzel bir günü Ünye İlçemizde birlikte yaşadık” dedi.

01 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında taka, tekne ve kano yarışları, yüzme yarışları ve yağlı direkten bayram alma yarışması düzenlendi. Yarışlar büyük bir heyecan ve coşkuyla takip edildi.

 

Yarışmalarda, 200 metre yüzme yarışında Hüseyin Veisoğlu birinci, 500 metre yüzme yarışında Eşref Yalın Ergün birinci, kano erkeklerde Anıl Gürkan Kılıçarslan birinci, kano bayanlarda Eylül Kılıçarslan birinci, Taka yarışında Ersoy Turan birinci, tekne yarışında Nuri Çöreği ve yağlı direk yarışında Mert Ahretlikoğlu birinci oldu. Birincilere protokol tarafından madalya ve altın ödülü verildi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu