Alp TvGündemİlçelerKültür-SanatTurizmÜnye

KARADENİZ BİR CENNET, CENNETİN KÖŞKÜ DE ÜNYE

ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi, Pandemi Sonrası Ünye Turizmini Yorumladı:

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği (ÜNTİD) Başkanı Adnan Sobi, Ünye’nin, “Karadeniz Bir Cennet, Cennetin Köşkü de Ünye” sloganıyla pandemi sonrası keyifli bir turizm sezonu hedefi olduğunu söyledi.

Henüz mavi bayrak almasa da bu standartları karşılayan bir kent estetiğine sahip bir Ünye olmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Sobi, Ünye Belediyesi’nin yaz boyunca keyifli etkinlik ve festivallere ev sahipliği yapacağını da sözlerine ekledi.

Başkan Sobi, pandemi sonrası Ünye’yi şu ifadelerle yorumladı:

“Ünye’miz turizm şehri kimliği ile öne çıkan bir kent oldu. Bu kimliğe layık olacak etkinliklerin hayat geçmesi sürdürülebilir bir marka kimliği açısından önemli. Son dönemde özellikle Ünye Belediyemiz ile yaptığımız istişarelerde festivallerin devamlılığı ve çeşitliğinin süreceği haberini vermek isterim.

Biz hep şunu iddia ediyoruz ki turizm demek insanın yaşamın kalitesinin artması ve yüzünün gülmesi demektir. Ünyemiz henüz mavi bayrağı olmasa da mavi bayrak standartlara sahip bir şehirdir. Yeşile ve doğaya değer veren bir şehir olmak bizi de memnun ediyor. Ünyemiz Çınarsuyu’ndan Sahilköy’üne, Çet Dağı’ndan Asarkayasına kadar bölgenin hem cazibe alanı hem de doğru ve sürdürülebnilir bilinçli yönetimiyle dışarıdan gelen insanların bir daha gelmek için bahane bulduğu bir yer olmuştur.

Bölgemizin tek ve ülkemizin ender olduğu şehirlerden biriyiz ve bu vizyonla hareket ediyoruz.

2022 turizm sezonunun Ünye açısından keyifli geçmesini temenni ediyorum. Pandemi sonrası Ünye tekrar parlayan yıldız olarak turizmdeki yerini olacak. Turizm için bölgemize gelecek insanlara yardımcı olmak anlamında Ünyeli insanımıza da büyük görevler düşüyor. Bu dönemde “Karadeniz bir cennet, cennetin köşkü de Ünye” diyoruz.

Ünyemiz yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktan gurur duyacaktır. Ve bu vesile ile Ünye Turizm İşletmecileri Derneği, misafir olarak gelen herkesin yanında olacaktır.”

Haber: Tuğçe Kaymak

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu