Ordu Büyükşehir BelediyesiGündemSpor

KARATE İL BİRİNCİLİĞİ MÜSABAKALARI TAMAMLANDI

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde devam eden Okul Sporları müsabakaları Karate İl Birinciliği ile devam ediyor.

Altınordu Atatürk Spor Salonu’nda 3 Ocak 2023 tarihinde saat 12:45’te başlayan  müsabakalarda gruplarda Ordu’yu temsil edecek sporcular belli oldu.

Okul Sporları Karate Kız-Erkek Minikler, Küçükler, Yıldızlar, Gençler A-B olmak üzere tüm kategorilerde tamamlanan yarışmalar sonucunda sporcular kata gösterileri ile  karate vuruş ve bloklarını çok tekrar yaparak kusursuz hale getirmeye çalıştılar. Ardından kumite müsabakaları ile devam eden faaliyet nefes kesen mücadelelere sahne oldu. Ordu geneli yaklaşık 100 sporcunun katıldığı il birinciliği müsabakalarını öğretmenlerin yanı sıra aileler de takip etti.

Yarışma sonunda dereceye giren sporculara madalyaları protokol tarafından takdim edilirken, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, il birinciliği müsabakalarına katılan tüm sporcuları tebrik ederek, grup müsabakalarına katılacak sporculara başarı dileklerini iletti.

Okul Sporları Karate Grup Müsabakaları Gençler A-B Kız-Erkek kategorileri 11-12 Şubat 2023 tarihlerinde Trabzon’da yapılması beklenirken, Küçükler ve Yıldızlar kategorileri 25-26 Şubat 2023 Giresun İlinde yapılması bekleniyor.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu