GündemOrdu Büyükşehir Belediyesi

Kentin Dört Bir Yanında Hizmet Verecek

Ordu Büyükşehir Belediyesi paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan için hazırlıklarını tamamladı.Sosyal belediyecilik çalışmaları ile örnek olan Ordu Büyükşehir Belediyesi On Bir Ayın Sultanı Ramazan’da da faaliyetlerine dolu dolu devam edecek. İhtiyaç sahiplerinden iftar saatinde yolda bulunan vatandaşlara, Ordu’da misafir edilen depremzedelerden engelli, yaşlı ve çocuklara hizmet veren kurum ve derneklere kadar düzenleyeceği iftar programı ile Ramazan ayının anlam ve önemini hissettirecek.

 

İhtiyaç Sahiplerine Sıcak Yemek Hizmeti Ramazan’da Da Devam Edecek

19 ilçede ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşa her gün düzenli olarak sıcak yemek hizmeti veren Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı süresince de iftar yemeklerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştıracak. Böylelikle ihtiyaç sahibi vatandaşların sofraları Ramazan ayında da boş kalmayacak.

 

Yolda Bulunan Şoför Ve Yolculara İftariyelik Verilecek

Her yıl yapılan ve büyük ilgi gören iftar saatinde yolda bulunan şoför ve yolculara iftariyelik dağıtımı bu yılda devam edecek. Bu kapsamda Doğanköy sapağında konuşlandırılacak mobil mutfak tırı ile iftar saatinde yolda bulunan şoför ve yolculara sıcak yemek imkânı sunulacak. Sıcak yemeklerini alan vatandaşlar acele etmeden iftarlarını bulundukları yerde açabilecek.

 

Depremzede Aile Ve Çocuklara Özel İftar Programları

“Şehrime Hoş Geldin” programı ile Ordu’da misafir edilen depremzede aileler Kültür Otağı’nda düzenlenecek olan iftar programları ile ağırlanacak. İftar yemeği programının yanı sıra çocuklara özel Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu oyuncuları eşliğinde animasyon ve konserler ile çocukların eğlenceli bir Ramazan ayın geçirilmesi sağlanacak.

 

Engelli, Yaşlı Ve Çocuk Hizmetleri Veren Kurum Ve Dernek Üyeleri De Unutulmadı

Yine Ordu’da yaşayan engelli, yaşlı ve çocuk hizmetleri veren kurum ve dernek üyeleri de Ramazan ayında unutulmadı. Depremzedelerin yanı sıra kurum ve dernek üyeleri de Kültür Otağı’nda düzenlenecek Ramazan programları ile misafir edilecek.

 

Camilerde Çocuklar İçin Şeker, Çikolata İkram Edilecek

Ramazan ayında dolup taşacak camilerde çocuklar için de şeker ve çikolata ikramı yapılacak. Altınordu ilçesinin belirli camilerinde yapılacak olan etkinlikle kurulacak olan stantlarda her gün çocuklara çikolata ve şeker ikram edilecek.

 

Deprem Bölgesinde De Aktif Rol Oynayacak

Öte yandan Ordu’da Ramazan boyunca çalışmalarını sürdürecek olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgelerinde gönderilen ekip ve ekipmanlar ile de depremzedelerin yanında olacak.

Bu anlamda Büyükşehir Belediyesi sahur ve iftar yemeklerinin organizasyonundan çeşitli etkinlik ve hizmetlere kadar her türlü çalışmada faaliyet yürütecek.

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu