GündemÜnyeYaşam

Kılıçarslan: “ADD’de Görev Almak Kolay Bir İş Değil”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Ünye Şubesi 12. olağan Genel Kurulu’nda dernek başkanlığına Emekli Öğretmen Mustafa Kılıçarslan güven tazeledi. Saygı Durusu ve İstiklal Marşı ile başlayan ADD Ünye Şubesi 12. olağan Genel Kurul Toplantısı’nde divan Başkanlığına Sezai Kantar divan üyeliklerine ise Mevlüt Öztürk ve Köksal Atay seçildi.

Faaliyet raporu, gelir gider bütçe cetveli ile denetim raporu okunarak oylanıp kabul edildiği olağan kongrede ADD Ünye Şube üyeleri söz alarak derneğin faaliyetlerini, amaç ve hedefleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Genel Kurul toplantısında Ünye Şube Başkanlığına tek aday Mustafa Kılıçaslan çarşaf liste ile seçime girdi.

Kapalı usul yapılan seçimde Mustafa Kılıçaslan başkan seçilerek 2. dönem için güven tazeledi.

Kongrede konuşan ADD Ünye Şube Başkanı Kılıçarslan, “ADD’de görev almak çok sıradan bir olay değil. Çünkü ADD günlük yaşantılarımızı ve bundan sonra ki geleceğimizi doğrudan etkileyen bire bir yaşamamız ve yaşatmamız gereken ilkelerin var olduğu ve onların yaşatılması ve savunulması gereken bir dernek. Diğer derneklerden farkımız, mutlaka sivil toplum örgütleri olarak toplumsal ve sosyal gelişmelerde çok büyük aktivitesi ve etkisi olan diğer derneklerimiz mutlaka güzel görev yapıyorlar. Ama bizde kamu yararına bir dernek olarak en azından düşünce bazında ülkenin duyarlı olduğu konularda hem tepkimizi koymak hem de öneri getirmek zorundayız.” dedi.

Mustafa Kılıçarslan Başkanlığı’nda ADD Ünye Şube yönetimi şu isimlerden oluşuyor, “Emin Yılmaz, Nurcan Güven, Mine Beşlioğlu, Muhakkes M. Beşlioğlu, Ekrem Akbaş ve Battal Kaya.”

Denetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor, “İbrahim Tokaç, Servek Kirman, Ferhat Kuru.”

Denetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor, “Mehmet Özyurt, Osman Cinbaş, Sümeyye Sezgin Baş.”

Kurultay Delegeleri ise şu isimlerden oluşuyor, “Mevlüt Öztürk, Ali Yalçın.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu