GündemÜnye

Kızılay Ünye Şubesi Yoğun Bir Ramazan Geçirdi

Ünye Kızılay Şube Başkanlığına yaklaşık 2 ay önce seçilerek görevine başlayan Halit Özdemir ekibiyle birlikte aktif bir şekilde Ramazan öncesi ve sonrası çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

11 Haziran 1868’kurulan Türk Kızılayı’nın kuruluşundan bu yana toplumsal dayanışmayı, sosyal refahın gelişmesinde katkıda bulunmak , yoksul ve ihtiyaç sahiplerine barınma beslenme ve sağlık yardımları ulaştırmak, deprem, yangın, sel, savaşlarda en önemli görevler üstlenen Türk Kızılay’ı kurulduğu günden bu yana din dil, ırk ayrımı olmadan herkesin yanında olmaya devam ediyor.

Ünye Kızılay Şubesi, Kadın ve Gençlik Kolları ile birlikte 106 üyesi ve 120 bin gönüllü ile ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşarak, yapılan bütün çalışmalar kayıt altında olup şeffaf bir şekilde sahiplerini bulunuyor diyen Başkan Halit Özdemir, Ünye Şubesi olarak ihtiyaç olan herkesin yanındayız dedi.

Başkan Halit Özdemir göreve başladığı günden bu yana, ramazan ayınin da gelmesiyle birlikte bütün ekip olarak sahada olduklarını, çalmadık kapı bırakmalarını ifade ederek konuşmalarına şu şekilde devam etti:

“ Göreve başladığım kısa zaman zarfında, yoğun bir şekilde arkadaşlarımızla birlikte sahada aktif olarak çalışıyoruz. Ramazan ayını oldukça yoğun geçirdik. Bin kişinin üzerinde ihtiyaç sahiplerine ulaştık. Gerek maddi gerekse manevi desteklerle onların yanında olduk. Bu mübarek ayda hayırsever vatandaşların 100 bin liralık nakli yardımı oldu.170 kişilik aileye 500 er liralık yardımlar ulaştırıldı. 1 ton et dağıtıldı. Bizler sadece bu güzel yardımlar yapılırken köprü vazifesi görüyoruz. Yapılan her bir kuruş kayıt aldında olup şeffaf ve özveri ile çalışmalarımız devam ediyor.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu