GündemİlçelerÜnyeÜnye Belediyesi

Koltuk Korkusu Zam Yaptırdı?

Amanım Korku

Ünye Belediyesi işçilerine yüzde 105 zam yaptı, işçiler davul zurna ile sevinçlerini dile getirdiler. Göreve geldiği yıldan bu yana işçilere istediği zammı vermeyen Ünye Belediyesi seçim vaadi olarak işçilere yüzde 105 zam yaparak bölgede en düşük işçi maaşı yine Ünye Belediyesi işçilerinin oldu.

Geçtiğimiz yıllarda Ünye Belediye işçileri istediği zammı alamayınca, ilk defa bu dönemde Yüksek hakeme giderek zam alabildiler. Bu zammı almak için araya giren heyete de “Çalışmayan çıkar” denildi. Şimdi işçiler kıymete bindi zam yapıldı, bu alınan zam bile Ordu Bölgesinde en düşük maaşa tekabül ediyor. Nüfus olarak Ordu’nun en büyük ilçesiyiz, ama işçi maaşlarında en sonlardayız.

Seçim dolayısı ile hatırlanan işçi, bir daha ki seçime kadar tekrar hatırlanır mı? Bir daha zam alabilmek için Yüksek Hakeme gidilir mi bilinmez.

Bölgemizde en düşük işçi maaşları Akkuş Belediyesi 35 bin lira, İkizce Belediyesi 33 bin lira, Ünye Belediyesi 22 bin lira, Çaybaşı Belediyesi 21 bin 800 lira.

Her zaman işçinin yanında olan Ünye Belediyesi Atatürk parkında sendika il temsilcileriyle imzaları atarak işçilere müjde verdiler.

UNYE BELEDIYESINDE ISCILER BAYRAM ETTI 7        UNYE BELEDIYESINDE ISCILER BAYRAM ETTI 1       haber Kopyasi Kopyasi 3      UNYE BELEDIYESINDE ISCILER BAYRAM ETTI 5

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu