OrduGündemKorgan

KORGANLI MUHTARLADAN BAŞKAN GÜLERE ZİYARET

Korganlı Muhtarlar  Başkan Güler’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Orduda kent genelinde yapılan yatırımların vatandaşların ve muhtarların yüzünü güldürdüğünü söyleyen muhtarlar, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i ziyarette bulunarak yapılan yatırımlar dolayısıyla teşekkür ettiklerini  ilettiler. İlçeye 2019 yılından beri yapılan 84 milyon liralık yatırım yaptıklarını ifade eden Başkan Güler Çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Korgan ve  Muhtarları için yeni müjdeler vereceğini de belirten Başkan Güler şu açıklamalara  yer verdi;

“KORGAN İÇİN İDDİALI GÜZEL ÇALIŞMALARIMIZ VAR”

“Korgan ile ilgili epey güzel projeler hayata geçirme gibi planlarımız var. Yolunu, alt yapısını, suyunu yaptıktan  sonra ilçeye süt merkezi kazandırmak istiyoruz. İddialı güzel çalışmalarımız var.
Mesudiye’ye hayvan organize bölgesi kuruyoruz. Sizde de süt ve süt ürünleri , konusunda merkez olun istiyoruz. İstanbul’a kadar soğuk süt zinciri oluşturacağız. İstanbulun sütünü Korgandan göndereceksiniz. Bunun için jersey ırkı inekler , dağıttık sizlere. Şimdi onların bir kısmı gebe, damızlıkları da tekrar geliştireceğiz. Yani Türkiye’nin sayılı yerlerinden biri olacak Korgan. Amacımız korganı daha işlek ve merkez bir yere dönüştürerek projelerimizi hayata geçirmek vatandaşlarımızı ve siz muhtarlarımızı mutlu etmek. İlçeye bu zamana kadar tam 84 milyon TL yatırım yaptık. Bu yapılacak değil gerçekleşmiş olan bir yatırım. . Korgan ilçesinin bütçesi 18.5 milyon TL, Bu bütçe ile hem personel giderlerini karşılamak hem de yatırım yapmak pek mümkün değil.                            Ben hiç birinizin siyasi görüşünü bilmem. Ben Ordu aşığı bir adamım. Korgan’ı da öyle seviyoruz. Sizin inancınız, mezhebiniz,  partiniz değil benim için önemli olan, Önemli olan buraya hizmet etmek. Ben de Korgan’ı her şeyiyle uçurmak istiyorum, onu da yaparız, bana proje getirin tartışalım. Yapmak niyetiyle yola çıkalım Allah da nasip eder zaten.”

Konuşmasını Korgan üzerine yenilikler ve projeler temasıyla sürdüren Başkan Hilmi Güler muhtarlara teşekkür ederek yanlarında olduklarını belirtti.

Korgan Muhtarlar Derneği Başkanı Yüksel Dere ise tüm muhtarlar adına ilçeye kazandırılan yatırımlar için teşekkür etti.

“Korgan’a yaptığınız altyapı ve üstyapı çalışmaları asfalt ve beton yol çalışmaları için çok teşekkür ediyoruz. Yıllardır çözülemeyen sülük gölü sorunumuz geçtiğimiz yıl çözüldü, o konuda da sizlere çok teşekkür ediyoruz. Jersey ırkı ineklerin insanların gelir kapısı olması için çok uğraştınız. Yaptığınız bütün hizmetler için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bizler de her zaman sizlerin yanındayız .”

Diyerek konuşmasını bitirdi, konuşma sonrasında fotoğraflar çekilerek ziyaret sona erdi.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu