GündemEkonomiÜnye

Köylü Pazarında Haksız Kazanç Mı Var!

 

 

Ünye’de her Çarşamba günleri kurulan köylü pazarı ve çarşamba pazarındaki fiyat farkını fark eden Alp TV muhabirleri Köylü pazarındaki ve Çarşamba pazarındaki fiyatları karşılaştığında köylü pazarındaki fiyatların daha yüksek olduğunu gözlemledi.

Konu ilgili açıklamalarda bulunan Ünye Seyyar Sebzeciler Derneği Başkanı Ali Türk, köylü pazarında haksız kazanç olduğunu söyledi.

 

“Vatandaşımızı Kandırıyorlar!”

Ünye Seyyar Sebzeciler Derneği Başkanı Ali Türk,  köylü pazarında da bu ürünler satılıyor bu konuda bizler çok mağdur durumda olduğunu söyledi.

Türk, “Köylü pazarındaki fiyat farkı çok fazla. Vatandaşlar köylü pazarını organik diye biliyorlar. Ama köylü pazarındaki esnaflar kendi ürettiği ürünü satmıyorlar. Yağını, çökeleğini, ununu, yumurtasını köylü pazarından alıyorlar sanıyorlar ama orada bu işi kar amaçlı yapıyorlar. Biz daha önce bu durumu tespit edip gerekli yerlere müracaat etmemize rağmen yerli ürün diyerek dışardan alınan ürünleri satıyorlar. Bende gidip halden alıyorum, dışardan alıp satıyorum o zaman bizimde doğal ürün diye geçsin. Dışardan alınan ürünü kendi ürünüm diye köylü pazarında satamazsın. Çiftlik yumurtasını, köy yumurtası diye satanlar var. Tereyağını köy yağı diyorlar ama fabrika yağları çıkıyor. Vatandaşımızı kandırıyorlar. Biz bunları tespit ettik gerekli yerlere müracaatımızı yaptık ” dedi.

 

“Vatandaşların Dikkatine!”

Vatandaşlarımızın dikkat etmesi gerektiğini uyaran Ünye Seyyar Sebzeciler Derneği Başkanı Ali Türk, şunları dile getirdi.

“Özellikle ürünler şuanda tamamen normal. Bugün buradaki aynı salatalık Çarşamba pazarında 10 TL ise köylü pazarında 15 TL. Bizde gidip Terme ve Çarşambadan alıyoruz. Köylü pazarında yerlilerde var ancak çoğu kesim yerli olmayıp ta öyle satıyor.  Özellikle karcılara dikkat ederek alışverişlerini yapsınlar. Ben bunu köylüden aldım zannedipte köylünün ürünü olduğunu sanmasınlar. İlçe Tarımdan Denetleme yapıldığını biliyoruz ama bunun neticesini göremedik”

 

Haber: Tuğçe KAYMAK

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu