Gündem

Leonida, Yunus Emre’yi Yaşattı!

Ünye’de bu yıl dolu dolu yaz festivali yaşanıyor. Ünye Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında sahne alan Yunus Emre dizeleri ile unutulmaz bir gece yaşatan Leonida Timuş Ünyelilere keyifli dakikalar yaşattı.

 

19 Dilde eser seslendiren Müzisyen Leonida Timuş, “Karadeniz’e ilk defa geldim ve Ünye’yi çok beğendim. Burada olduğum için çok mutluyum. Yunus Emre’nin ruhu Ünye’de hala var yaşıyor. O merhamet kalplerinizde, gözlerinizde hala var. Özellikle Yunus Emre Şehrinde olmam Yunus Emre’yi sizin için okumam beni çok gururlandırdı” dedi.

 

Tavlı, “Yüreğimize Dokundu!”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi:

“Bundan 700 yüzyıl önce bu topraklarda yaşamış ve aynı zamanda dünyaya mal olmuş bu güzel şiirlerin ve sözleriyle bizlerin bu topraklarında oluşuyla gurur duyduğu Yunus Emre’nin o güzel sesiyle bizi dinletisiyle keyifli anlar yaşatan Leonida Timuş hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. Yüreğimize güzel sesiyle dokundu.”

 

Şeyh Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan ise müzisyen Leonida Timuş’u kutladığını sesiyle bizi etkilediğini ifade etti.

Sesiyle, Yunus Emre’nin eserlerini farklı dillerde okuyan Leonida Timuş’a Yunus Emre plaketi ve çiçek takdim edildi.

Haber: Tuğçe KAYMAK

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu