Gündem

Mehmet Akif İnan Yarışması’nda Eğitim-Bir Sen Ünye 2’inci Oldu

Bilge Sendikacı Mehmet Akif İnan” Konulu Bilgi Yarışmasında Eğitim-Bir Sen Ünye 2’incisi oldu. Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sen tarafından Ordu Atatürk Kültür Merkezi’nde “Üyeler Arası Bilge Sendikacı Mehmet Akif İnan Yarışması” düzenlendi. 16 sorudan oluşan yarışmanın juri üyeliğini Durugöl Şehit Bayram Gümüş İlkokulu Müdürü Tuncay Topal,  Altınordu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Baş Müdür Yardımcısı Arif Öztürk, Altın Fındık İlkokulu Müdürü Yusuf Akarsu yaptı.

Ordu’nun 19 ilçesinden 13 ilçe yarışmaya katılmış olup ilçeler adına üçer kişi yarışmada yer aldı. Ünye ilçesinden; Ömer Faruk Güngör, Dursun Ahmet Atacık ve Raşit Cançelik katılım sağladı.

Yarışmada konuşan Memur-Sen Ordu İl Başkanı ve Eğitim-Sen Şube Başkanı İsmail Çelenk, “ Eğitim-Bir-Sen, Memur-Sen, üyesinden aldığı güçle, milletin değerleriyle beslenen, bu değerlerle yol olan büyük bir camiadır. Sağımıza solumuza bakmadan, üyemizden aldığımız güçle doğruya doğruyu, yanlışa yanlışı hep beraber ifade ettik. Bundan sonra da ifade etmeye de devam edeceğiz. Değerli dostlar Mehmet Akif İnan bu sendikayı kurarken şunu söylemiştir. Bizim en zıt fikrimizde de olsa, bizim gibi düşünmese de biz herkesin ekmeğine saygı göstereceğiz. Kimsenin ayağını taşa vurmasından mutlu olmayacağız diye cümle kurmuş, bu felsefeyi de bu sendikamızı bugün bir milyonların üzerinde üyeye ulaşmasını hayal etmiştir. Bu sendikanın böyle güçlenmesinde fedakâr ve cefakar gönül dostlarımızın büyük emekleri vardır. Bundan sonra da hep beraber bu bayrağı kendimizle her zaman yarışarak, en zirvede dalgalandırmak için mücadelesini beraber yapacağı” dedi.

Konuşmanın ardından yarışma başladı ve 16 sorunun sonunda 1. belirlendi. Birinci İkizce ilçesi olurken 2. ve 3.’yü belirlemek için ikinci tur düzenlendi. 9 yedek sorudan oluşan 2. turda; 2. Ünye 3. Gürgentepe oldu. Birinci olan İkizce ilçesi adına katılan 3 kişiye çeyrek altın ve kurban bayramı yaklaşması sebebiyle bir koç hediye edildi. 2. Olan Ünye ilçesi adına katılan 3 kişiye 1 gram altın ve 3. olan Gürgentepe ilçesi adına katılan 3 kişiye yarım gram altın verildi.

Yarışma katılım sağlayan tüm yarışmacılara sertifika dağıtımı ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu