GündemOrduSiyaset

Memleket Partili Milletvekili Adayı: “Bu Kadar Abiye Bir de Abla Lazım!”

Memleket Partisi 1. Sıra Milletvekili Adayı Sebanur Delican Özdemir, katıldığı bir televizyon programında Ordu’da seçilebilecek tek kadın milletvekili aday olduğunu söyleyerek kadınlardan oy istedi.
Memleket Partisi 1. Sıra Milletvekili Adayı Sebanur Delican Özdemir, Ordu tarihine geçmiş tek kadın milletvekili olan Bahriye Üçok’tan sonra geçen 40 yılda, Ordu’nun hiç kadın milletvekili çıkarmadığını, bu zamana kadar Ordu için hep uygun görülen abilerin aday gösterildiğini söyleyerek, “Bu kadar abiye bir de abla lazım” dedi. Artık kadınların da mecliste yer alması gerektiğinin altını çizen Özdemir’in açıklamalarından satır başları şöyle;

“Her Evden Bir Kadın Oyunu İstiyorum.”
“Ordu tarihinde 1 kez kadın milletvekili çıkardı. Ordu’da seçilebilecek yerdeki ve ihtimali olan tek kadın adayı olarak ve Ordu’muzun çağdaş ve demokratik yüzünü yansıtabilecek ve meclisin kadın milletvekilinden dolayı rengi olabilecek bir durumu var.
Ordu’nun tarihi boyunca yalnızca bir kadın milletvekili çıkardığını söyleyerek destek isteyen Memleket Partisi 1. Sıra Milletvekili Adayı Sebanur Delican Özdemir, “Hangi partiye oy vermiş olursa olsun, seçmenlerimizin bize destek vereceklerini düşünüyorum ve öncelikle her evden bir kadın oyunu istiyorum.” Dedi.

“Halktan Hiç Kopmayacağız”
Siyasi tecrübesini Ordu’nun büyümesi ve gelişmesi için kullanacağının altını çizen Özdemir, vekil olması durumunda halktan kopmayacağını söyledi. Özdemir,
“Biz, kadınlarımızın, gençlerimizin ve genç kızlarımızın mecliste sesi olmak istiyoruz. Donanımımız var bu konuda. Genel Meclis üyeliği de yaptım ben. KÖYDES’te görev yaptım. O dönem 59 kişilik mecliste 3 kadından biri olarak görev almış bir anneniz, kız kardeşiniz ablanızım. Meclise gittiğimizde ki, inanıyoruz gideceğiz. Çünkü sahada da bunu bize yansıtan çok vatandaşımız var. Ordu’nun her alanında göreceğiniz bir ablanız, kız kardeşiniz olacak. Memleketimiz için bir şeyler yapmak istiyoruz. Yıllarca siyaset yapmış bir kadınım. Tecrübemi Ordu’muzun gelişimi ve büyümesi için kullanmak istiyorum. Vekil olduktan sonra milletten kopmayacağız. Ordunun her köşesinde bizi göreceksiniz.” Dedi.

Yerli ve Milli Ablanız Var. Bu Kadar Abiye Bir De Abla Lazım!
Farklı illerden adayların tartışma konusu olduğu şu dönemde yerli ve milli bir aday olduğunun altını çizen Özdemir, 40 yıldır kadın milletvekili çıkarmamış olan Ordu halkına seslenerek, “Bu kadar abiye bir de abla lazım” dedi. Kadın-erkek ayrımında yapılan eşitsizliğe vurgu yapan Özdemir, siyasi partilerin bu durumu gözden geçirmesini önererek konuşmasına şöyle devam etti.
“Yerli bir anneniz, ablanız ve bacınız kardeşiniz var. Yerliyim, buralıyım. Sizlerin sesi olmak istiyorum. Ordu’da siyaset yapmış bu kadar abiden sonra, Ordu’ya bir de abla lazım diye düşünüyorum. 1983-1987 dönemlerinde Halkçı Parti’den Ordu’nun ilk ve tek kadın milletvekili Bahriye Üçok olmuş. Neredeyse üzerinden 40 yıl geçmiş. Bu anlamda siyasi partiler samimiyetlerini birazcık sorgulasınlar. Yeter yani biraz da kadınların ve gençlerin önünü açın.” diyerek serzenişte bulundu.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu