GündemÇevreMesudiyeUlaşım

Mesudiye Asfalt ve Betona Kavuştu

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başlattığı asfalt hamlesi ilçelerin kaderini değiştirdi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Mesudiye ilçesinde 2019 yılından bu yana 115 km yolu asfalt ve beton ile buluşturdu.

Türkiye’nin en zor coğrafyalarından ve kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu’da, asfalt seferberliği sürüyor. Toplam yol ağı, Türkiye ortalamasının 4 katından fazla olan kentte, ilçelerde sürdürülen yol çalışmalarında büyük aşama kaydedildi. 19 ilçede kurduğu şantiyelerle ilin çehresi ve kaderini değiştiren Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, belirlenen program çerçevesinde, mahalle ve grup yollarında, standardı yüksek, konforlu bir ulaşımın kapılarını araladı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Mesudiye ilçesinde toplam 115 kilometre yolu asfalt ve betona kavuşturdu. İlçenin ulaşım ağında bulunan yollarda 81 km emilsüyon kaplama, 27 km beton ve 7 km sıcak asfalt çalışması gerçekleştirilerek, toplam 115 km’lik güzergah konforlu bir yapıya dönüştürüldü.

ULAŞIM YATIRIMLARI HIZLANDI

Mesudiye ilçesinde gerçekleşen asfalt ve beton yol çalışmalarının yanı sıra 34 km yeni yol açma ve genişletme, 233 km stabilize yol yapım, 608 km reglaj, 376 km hendek temizliği, 2 bin 406 ton asfalt yama, 1438 metre yağmursuyu hattı, 2 bin 600 m³ taş duvar ve 32 metre menfez çalışması yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu. İlçe genelinde toplam 115 km asfalt ve beton çalışmasına imza atıldı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu