GündemSiyaset

Metin Pile, Ak Parti Genel Merkezine Müracaatını Yaptı!

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Metin Pile Ordu’dan 28. Dönem Milletvekilliği için Adalet ve Kalkınma Partisinden aday adaylığını açıkladı. Türkiye seçime giderken milletvekili aday adayı isimleri gelmeye başladı, AK Partiden, 1968 Ordu Kumru-Fizme beldesi Kurtuluş (Çavdar) köyü doğumlu Metin Pile’de müracaatını genel merkeze yaparak ismini açıkladı. Pile’nin genel merkeze müracaatı, memleketinde de heyecanla karşılandı.

 

Milletvekili aday adaylığını açıklayan Metin Pile Kimdir?

“Babamın memuriyeti nedeni ile Kırıkkale’de büyüdüm. İlk, Orta ve Lise öğrenimimi Kırıkkale’de tamamladım. Üniversiteyi Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünü bitirdim. Üniversite yıllarında hem okuyup hem de şirketlerin muhasebe birimlerinde çalışmaya başladım.  Halen Ankara’da Mali Müşavir olarak kendi ofisimde faaliyet göstermekte.

Serbest Meslek faaliyetlerimin yanında, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, Ordu İl Şubesi Asıl Yönetim Kurulu asil üyesi, merkezi Kumru’da bulunan Fizmeliler Derneği’nde, Ankara’da faaliyet gösteren Ankara Kumrulular Derneği’nde, merkezi Fatsa’da bulunan Kumrulular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde, İstanbul Kumrulular Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde, Yönetim Kurulu Üyelisi olarak aktif görev almaktayım. Yine merkezi İstanbul’da bulunan UTEP (Uluslararası Ticari Eşleştirme Platformu Deneği) Ankara Şubesi başkan vekili ve Ticaret Komisyonu başkanlığı yapmakta.

Ordu Ak Parti den Milletvekili aday adaylığını açıklayan Metin Pile aday olduğunu şu şekilde duyurdu;

“Aziz milletimize ve Türkiye Yüzyılı inşasına hizmet etmek için 28. Dönem Milletvekilliği için Ordu’dan AK PARTİ aday adayı oldum” dedi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu