GündemSiyaset

MHP Lideri: “Pazar Akşamı Ordu’nun Dereleri Bir Başka Akacak,!”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli Ordu’da “Açık Hava Buluşması” programında konuştu. 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı ve milletvekilliğinde MHP için destek isteyen Bahçeli, 14 Mayıs Pazar akşamı Ordu’nun dereleri bir başka akacak” dedi.

Bahçeli’nin açıklamaları:

“Aziz vatandaşlarım muhterem Ordulular, hepinizi hürmetle selamlıyorum. Ordu’da hayat mücadelesi veren tüm vatandaşlarımızı bağrıma basıyorum. Üç gün sonra yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin ülkemize hayırlı ve kalıcı sonuçlar getirmesini diliyorum.

Türk milleti sandığın başında Türkiye’nin gelecek yüz yılını oylayacaktır. İnanıyorum ki Ordu gerekeni yapacaktır, Ordu’nun dereleri başkan akacaktır. Karadeniz şahlanacaktır. 14 Mayıs’ı karalamak için karanlık güçler, namussuz montajcılar iş başındadır. Ancak hangi iftirayı atsalar boşuna. Türk milletinin zaferini önleyemeyeceklerdir. Kaos arzulayanlara karşı sarsılmaz bir duruş sergileyeceğiz.

14 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekiline hazır mısınız, sandığa gidecek misiniz, Ordu milletvekillerimizi destekleyecek misiniz, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Erdoğan’ı destekleyecek miyiz? Ordulu kardeşlerimiz sıra sizde.

Çağrımız Türk tarihinin, kutlu ceddimizin, Cumhur ittifakının, şehit yavrularımızın çağrısıdır. Çağrımız istikbale doğru kenetlenme ve tek nefes halinde yürüme çağrısıdır. MHP ve Cumhur ittifakı ülkemizin bağımsızlığı için geçmişten daha önemli bir görevi üstlenmiştir. Milli gelecek projelerimizi, egemen güçlerin inisiyatifine teslim etmek isteyenler ayan beyan ortadadır. Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu kukla adaydır, paravan adaydır.

Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarına yakayı kaptırmıştır. Aziz Atatürk’ün kurduğu parti HDP ile tek yumurta ikizlerine dönüşmüştür. İBB Başkanının yol açtığı provokasyonun ardından FETÖ’cüler çıkmıştır. Ordu’da CHP’ye oy vermiş kardeşlerimize sesleniyorum. Gelin Atatürk’ün emanetlerine birlikte sahip çıkalım. CHP ve İYİ Parti yoldan çıkmıştır, yanlarına Kandil ve Pennsylvania’yı alarak zehir saçmaktadır.

Yaşanan provokasyonların iç yüzüne bakıldığında Kılıçdaroğlu’nun her fırsatı ganimet olarak gördüğü ortadadır. Gabar’da bulunan petrol zillet ittifakının uykularını kaçırmaktadır. Karadeniz’den çıkan doğal gaz zillet ittifakını rahatsız etmektedir. Terör neredeyse hedefimiz orası olacaktır. Cumhuriyetin yeni yüzyılında Allah’ın izniyle terör belasından kurtulacağız. Egemenlik haklarımıza sahip çıkacağız. Kılıçdaroğlu 6 Mayıs’ta her hakkı teslim edeceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu haklarını teslim edeceğin kimlerdir? Türkiye’de hakkı hukuku yenilen kimse yoktur. Hukukun üstünlüğü de hakimdir. Hak ve hukukun konusu teröristler midir. Terörist Demirtaş’ı serbest bırakmak hangi hukukun gereğidir? Türkiye’de bölücülerin değil milletin hukuku geçerlidir. İYİ Parti de aynı melanet yolun yolcusudur.

Bunların alayı istikametini kaybetmiştir. İlk kez oy verecek genç kardeşlerim, varlığımızı, müdafaamızı birlikte verelim. 5 milyonun üzerinde gencimiz ilk defa oy verecektir. Karadeniz’in incisi Ordu, zillete prim vermez. Soruyorum sizlere Milliyetçi Hareket Partisi’ne ‘evet’ mi, Cumhur ittifakına ‘evet’ mi, Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Erdoğan’a ‘evet’ mi?

Biz önce ülkem sonra partim ve ben anlayışına sahibiz. Diyorum ki devlet ve milletiyle her şeyden önce Türkiye. Milli birlik ve kardeşlikle hep birlikte yaşarız. Devletin gücü, milletin ferasetiyle hep birlikte sorunları aşarız. Hep birlikte Türkiye’yiz, hep birlikte Türk milletiyiz. Türkiye düşmanlarına karşı bir miyiz, terör örgütlerine, emperyalistlerin oyunlarına karşı beraber miyiz?

Terörizm sınırları değiştirmenin bahanesidir. Terörizm hedef ülkelerin iç işlerine karışmanın ve zaman içinde de ele geçirmek olarak değerlendirilmektedir. Bu maskenin adı ‘Yeni dünya düzenidir’. Buna karşı olan liderler istenmemektedir. The Economist dergisi, ‘Erdoğan gitmelidir’ demektedir. Kullanılmaya müsait Kılıçdaroğlu da desteklenmektedir.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a bunlar diş geçiremezler baş eğdiremezler.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, tedbir alması kaçınılmaz durumlarda, Türk milletinin bekası adına ikinci yüzyılda atılan çok önemli bir adım olmuştur. İşbirlikçiler, itibarsızlar, yabancıların güdümlerine girenler her zaman hüsrana uğramışlardır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi aradığımız şifadır, ihtiyacımız olan istikrarı sağlamıştır.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem krizdir. Güvence Türk milletidir, güvence Ordulu kardeşlerimizdir. Verin oyunuzu bozun şerefsiz oyunu. 14 Mayıs’tan sonra ilk yapacağımız Kahramanmaraş depreminin yaralarını sarmaktır. İkincisi toplumsal ve ekonomik reformlarla insanlarımızı rahatlatmaktır. Üçüncü olarak terörü tamamen gündemden çıkarmaktır. Anayasa değişikliğinin yanı sıra milli stratejimizi her alanda geliştirmektir. Bunu yapabilecek irade Cumhur ittifakında mevcuttur. 2053’te süper güç bir Türkiye ortak gayemizdir. Yaparsa Cumhur ittifakı yapacaktır. Bu hedeflere beraber yürüyecek miyiz, bu mücadelede yanımızda mısınız, TBMM’de güçlü MHP güçlü Cumhur ittifakına onay veriyor musunuz? Kaderimiz birdir. Hepinize teşekkür ediyorum, ne mutlu Türküm diyene.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu