GündemAybastıÇevreİkizce

MHP’li Şanlıtürk’ten Bakan Kurum’a Çağrı Var!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili aday adayı Naci Şanlıtürk, Aybastı ve İkizce İlçelerinde yaklaşık 45 ay önce heyelandan zarar gören mahallelerdeki konutların bir an önce yapılarak mağdur olan vatandaşlara teslim edilmesi için çağrıda bulundu.

Şanlıtürk, katıldığı bir televizyon programında, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda, “KOMŞUM NASILSIN?” temalı programlar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Son olarak Canik Dağlarının Kuzeyinde saklı bir cennet olarak bulunan Aybastı İlçesine çıkarma yapan Şanlıtürk, Aybastı Merkez, Pelitözü ve Sağlık Mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlara kulak verdi, talepleri dinledi.

Heyelandan hasar gören Sağlık Mahallesinde ki 36 konuta hala işlem yapılmadığına dikkat çeken Şanlıtürk; “Aybastı ilçemizin önemli mahallelerinden biri olan Sağlık Mahallemizde biliyorsunuz yaklaşık 45 ay önce bir heyelan meydana gelmişti. Bu heyelanda 36 konut zarar görmüştü. Burada AFAD İl Müdürlüğü gereken hassasiyeti göstermiş ve çalışmalara başlamış. Zira TOKİ tarafından yapılacak olan konutların projeleri de çizilmiş, ihale aşamasına gelinmiş durumdadır.

“45 Ay Çok Uzun Bir Zaman”
Ancak 45 ay çok uzun bir zaman. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a nasıl bir bilgi verildi bilmiyoruz ama buradan bir kez de MHP olarak sayın bakanımıza çağrıda bulunarak hem Aybastı İlçemiz Sağlık Mahallesi mağdurlarına hem de İkizce İlçemizde ki heyelan sahasında hasar gören 11 konuta öncelik tanımasını talep ediyoruz. Vatandaşlarımızın bu mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini arzu ediyoruz” dedi.

“Tmo Fındık Alımını Sürdürmeli”
Programda Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)’nun 31 Aralık’ta fındık alımına son vermesi sorusunu da yanıtlayan Şanlıtürk; “Hükümetimiz fındık üreticisini hiçbir zaman mağdur etmez. Bunu üreticiye verdiği destekle görüyoruz. Evet serbest piyasanın eline düşmek istemeyen üreticilerimiz, TMO’nun en azından Nisan ayının sonuna kadar fındık alımını sürdürmesi beklentileri yerinde bir karar olur diye düşünüyoruz. Bizde TMO Genel Müdürü Sayın Ahmet Güldal ile bu konuyu değerlendirmeye alabiliriz.
TMO 2023’ün Nisan ayı sonuna kadar fındık alımını sürdürmelidir. Ben serbest piyasanın da o kadar fazla fındık aldığına inanmıyorum. Bu sayede önümüzde ki gün ve aylarda da fındık fiyatının daha da yükseleceğine inanıyorum. MHP olarak, Cumhur İttifakı olarak üreticilerimizin bütün talep ve beklentilerinin çözüm noktasında arkasındayız” diye konuştu.

“Bu Seçim Çok Önemli!”
“KOMŞUM NASILSIN?” temalı programlarda Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini (Türk Tipi Başkanlık), Yeni Anayasa taslağını, ekonomiyi, terörle mücadeleyi ve daha bir çok konuyu vatandaşlara anlattıklarını da sözlerine ekleyen Şanlıtürk; “Bu seçim ülkemiz için çok önemli. Yaşadığımız FETÖ darbesinde de gördüğümüz gibi hala ülkemiz için kara senaryolar, tehditler ve baskılar devam etmektedir. Çoğundan kurtulduk Allah’a çok şükür. Bu şer ve belaların tamamından da kurtulabilmemiz için bu seçim çok önemlidir.

“Taşın Altına Gövdemizi Koyduk”
Biz ülkemiz dimdik ayakta dursun diye Cumhur İttifakını pekiştiren taraf olduk. Kayıtsız, koşulsuz MHP olarak taşın altına gövdemizi koyduk. Her hangi bir bakanlık talebimiz olmadan her hangi bir Belediye Başkanlığı talebimiz olmadan ülke sorumluluğumuz anlayışı ile hiçbir şey beklemeden bu mücadeleye koyulduk. Milletimizin desteği, teveccühü ile mücadelemize devam edeceğiz ve milletimizin güvenini asla boşa çıkarmayacağız” şeklinde konuştu.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu