GündemUlaşımÜnye

Milletvekili Adayı Hamarat’tan Müjdeli Haber: Şantiye Kurulumu Başladı!

Ak Parti Ordu Milletvekili Adayı Mustafa Hamarat, Karayolları Samsun Bölge Müdürü Rıfat Silah ile birlikte Ünye Akkuş Niksar Yolu’nda başlatılan şantiye kurulum çalışmalarını yerinde inceledi. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan da Hamarat’a eşlik ederek çalışmalar hakkında istişarelerde bulundular.

İhale ve yer teslimi kısa süre önce yapılan Ünye Akkuş Niksar Yolu’nda şantiye kurulum sürecinin ardından ilk kazma vurulacak. Ünye Çatalpınar Mahallesi bölgesinde Akkuş yol güzergahında iş makinaların sahaya inmesiyle birlikte şantiye kurulum çalışmaları start aldı.

 

Alparslan: “Çocukluğumuzun Hayaliydi!”

Burada bir değerlendirmede bulunan Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Hasan Fahri Alparslan, “Çok gururluyuz.” Diyerek, “Bu bölgenin evladı olarak çocukluğumdan bu güne bu yolun başlayacağı müjdesini bekleyerek yaşımız 50’ye geldi. Bugün çok heyecanlıyız. Bu yolun başlaması konusunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadeleriyle heyecanını paylaştı.

 

Tavlı: “Tarihi Bir Güne Şahitlik Ediyoruz”

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise şantiye sahasının tamamlanmasının ardından bölgede Ünye Niksar Akkuş Yolu için ilk kazmanın törenle vurulacağını söyledi.

Tavlı şöyle konuştu:

“Çok heyecanlı ve mutlu bir anı birlikte yaşıyoruz. Tarihi bir ana şahitlik ediyoruz. Hemşehrilerimizle birlikte de çok yakın bir zamanda burada bir açılış töreni düzenleyeceğiz. 2022 yılı ocak ayında yatırım programına alındığında gerçekten çok mutlu olmuştuk, sevinmiştik. Eylül 2022’de de yapım işi ile ilgili ihalesi yapılmıştı. Şükürler olsun bugün de yer teslimi yapılarak şantiye kurulum çalışmaları başladı. Kısa süre içinde bu yolun açılış heyecanını da yaşamak hepimize nasip olsun inşallah. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum.”

 

Hamarat: “Hepimizin Eseri Olacak”

Ak Parti Ordu Milletvekili adayı Mustafa Hamarat ise bu yolun önemine dikkat çekerek bir hayalin daha gerçek olacağını söyledi. Hamarat, 14 Mayıs seçimleri sonrasında da hızlı ve güçlü bir şekilde bu yolun takipçisi olacaklarını ve hizmete açmak için heyecan duyduklarını belirtti.

Hamarat, şantiye sahasındaki açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Gerçekten heyecanılmayacak gibi değil. Çok önemli bir proje bu. Buradaki şu anki program bir temel atma, kazma vurma çalışması değil. Şuan hazırlık çalışması ve kısa süre sonra bir tören ile yol için çalışmalar da başlayacaktır. Ünye Akkuş Niksar Yolu 20 yıldır bu bölgede yaptığımız hizmetler içerisinde yapılmayı bekleyen en önemli projelerden birisiydi. İnşallah önümüzdeki dönem içerisinde bunu hızlı bir şekilde yapıp hizmete almayı planlıyoruz. Bu yol İç Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan önemli bir çalışma. Çalışmalarda ciddi bir yol kat ettik. İnşallah 14 Mayıs seçimlerinden sonra daha hızlı ve güçlü bir şekilde bu projenin takipçisi olacağız.  Buradan müjdeyi vereyim. 2 dönem milletvekilliği yaptım, 8 sene ara verdim ve tekrar milletvekili olarak yola çıkmamın en büyük sebeplerinden biri de bu proje idi. Bu yol benim adımla çok anlan bir yol oldu. Bu yol bittiği zaman milletvekilliğimin en zirve hizmetini yapmış olacağıma inanıyorum. Tabi tüm milletvekillerimizle, balkanlarımızla ve ekiplerimizle birlikte hepimizin bir eseri olmuş olacak inşallah.”

Ünye Akkuş Niksar Yolu şantiyesi önümüzdeki günlerde tamamlanacak ve yapılacak olan tören ile çalışmalar için ilk kazma vurulacak.

 

Haber: Talip KOCAKOÇ

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu