GündemSiyaset

Milletvekili Gündoğdu’dan “82” Mesajı!

Ak Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ankara’daki çalışma ofisinde Ünyeli Gazeteci Hemşehrilerini ağırladı. Alp Medya Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Alp ve Ajans Halkla İlişkiler Reklam Sorumlusu Mahmut Çiçek ile bir araya gelen Gündoğdu, misafirleriyle memleket meselelerini konuştu.

TÜİK istatistikleri de baz alınarak başlatılan “Ünye İl Olsun” kampanyasına destek veren Milletvekili Metin Gündoğdu, hükümet gündeminde şuan böyle bir teklif ya da konunun bulunmadığını ancak konusu gelirse Ünye’nin yanında olunması gerektiğini söyledi.

Gündoğdu, il olması konusundaki “Ne gerek var” şeklindeki karşıt görüşleri de eleştirerek siyasette her zaman talimatla çalışmak değil, önemli olanın yeri geldiğinde çizgi dışına çıkabilmek olduğunu sözlerine ekledi.

 

“Ünye İl Olsun Meselesi Meclise Gelirse Yanında Oluruz”

Milletvekili Gündoğdu, “Ünye İl Olsun” kampanyasına yönelik açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelmiş Ünye’nin il olmasına yönelik herhangi bir konu ve teklif yok. Bu konu gündeme gelirse Ünyeli hemşehrilerimizin yanında oluruz, bu kadar basit ya. “Ne ili, ne gerek var!” gibi söylemler ne demek anlam veremiyorum. İl olmak isteniyor, bunda bir şey yok ki.

Gelen talimatları uygularsın, yapılacak denileni yaparsın, söyleme denileni söylemezsin ancak Ünye’nin il olması gibi konularda çizginin dışına çıkmalısın. Bizdeki sıkıntı işi düzgün yapamamak, kendine güvenememek. İşin özü bu. Ben doğru olanı yapacağım, irademi ortaya koyacağım ki çok kritik bir konu varsa Sayın Cumhurbaşkanımıza danışırız. Bizler memleket için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Yapılan faydalı bir şey varsa buna teşekkür etmek lazım.

 

“Gazetecilik Bu Değildir, Olayı Saptıranlar Var”

Milletvekili Gündoğdu, zaman zaman yaptığı toplantılardaki söylemlerinin bazı kesimlerce yanlış lanse edildiği ve bunun yalan ve çelişkili bir gazetecilik anlayışı olduğunu sözlerine ekledi. Sözlerinin çarpıtılmasından dolayı rahatsızlığını dile getiren Gündoğdu, kendisinin de gazetecilik mezunu olduğunu söyleyerek işini doğru ve dürüst bir anlayışla yapanlara başarı temennilerini dile getirdi:

“Ünye – Akkuş – Niksar Tokat Yolu’nu benim yaptırma şansım yok” dedim zamanındaki toplantılarda. O dönem 6milyar civarında bir bedele denk geliyordu. Şu dönemde 10 milyar lira. Akkuş Ziraat Odasında yaptığımız toplantıda konuştum. Yaptırmayacağım demedim, yaptırma şansım yok. 10 Milyar Liralık yatırımı şu anki hükümetin bütçesinden ayırıp da burayı yaptırma şansı yok. Kim yaptırabilir bunu? Numan Bey yaptırabilir. Gider Cumhurbaşkanından rica eder ve bunun için çalışma başlatılabilir. Cumhurbaşkanı kırmaz onu. Ben ne dedim? Ünye Akkuş Niksar Yolu’nun iyileştirme ihalesini takip ediyoruz ve bunu çıkartacağız dedim. Ve de yaptık. Ama basında çıkan haberler yalan yanlış ifadelerle benim üzerime de oynuyor. Bu gazetecilik değil, bu habercilik değil. Neymiş efendim Metin Gündoğdu demiş ki bu yolun yapılma ihtimali yok. Bu mu benim dediğim arkadaşlar? Gazetecilik bu mu? Ben de gazetecilik mezunuyum arkadaşlar. Bu işin ne olduğunu biliyorum ben. Mesleğini layıkıyla, siyasetçinin sözlerini çarptırmaya çalışmayan, işini bilen gazetecileri tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.”

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu