GündemFatsa

Moloz Ve Hafriyat Atıklarına Sıkı Denetim

Fatsa Belediyesi, çevre kirliliğinin önüne geçmek için gelişi güzel hafriyat dökenleri takip altına alıyor.
Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı denetim ekipleri, belirlenen alanların dışında moloz, hafriyat ve benzeri atıkları dökenlere karşı tedbir aldı.

Kendi Arazileri Dahi Olsa İzinsiz Moloz Dökmek Yasak
Fatsa Belediyesi tarafından döküm sahası olarak belirlenen Evkaf Mahallesinde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesine ait alanın dışında ve belediyeden izinli dolgu sahalarının dışında şehrin değişik yerlerine gelişigüzel malzeme, inşaat atığı, moloz veya benzeri hafriyat atıkları dökerek çevre kirliliği oluşturan ve bazı bölgelerde yol güvenliğini tehlikeye düşüren kişi veya firmalara Kabahatler Kanunu’nun 41/4 maddesine istinaden cezai işlem uygulanıyor.
Vatandaşın kendi arazisi olsa dahi izinsiz olarak moloz dökümü yapan gerçek kişilere 392 TL ile 12 bin 132 TL arasında para cezası uygulanırken, tüzel kişilere (firma) ise 392 TL ile 20 bin 237 TL arasında ceza tatbik ediliyor.

Uyarılar Yapılıyor
Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, insan ve çevre sağlığı açısından tehlike arz eden gelişigüzel moloz dökümü konusunda uyarılarda bulunarak, kurallara uymayan kişi ve işletmeler hakkında cezai işlem uygulamaya devam edileceğini belirttiler.


Fatsa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Erdem Yuva, atıkları olan vatandaşların hafriyat toprağı ve inşaat/yıkıntı atıklarının toplanması, taşınması ve bertaraf bedelini belediyeye ödemek suretiyle kendilerinden araç talep edebileceklerini belirterek, “Veya Belediyemizce belirlenen döküm alanına kendi imkanlarıyla da dökümü gerçekleştirebilirler. Bu tür atıkların belirlenen bölgeler dışında yol kenarı ya da başka noktalara dökülmesi yasak. Vatandaşlarımızdan da moloz, hafriyat vs. maddeleri yol kenarı ve boş alanlara dökerek çevre kirliliğine neden olan kişi ve işletmeleri ihbar etmelerini bekliyoruz. Vatandaşlarımız bu tür olumsuz davranış gösterenleri ihbar etmekten çekinmemeliler. Fatsa’mızın temiz bir kent olması için biz elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın da bize bu konuda yardımcı olmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu