GündemAybastıTeknoloji

Müdür Acu: “Çocuklarımıza Hak Ettikleri İmkânları Sunmakla Görevliyiz”

Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, öğrencilerin Selçuk Bayraktar sınıfında yürütülen çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdi. Müdür Acu, yapılan çalışmalar hakkında öğretmenlerden bilgi alarak öğrencilerin çalışmalarını inceledi.
“Çocuklarımıza Hak Ettikleri İmkânları Sunmakla Görevliyiz”
Öğrencilere geleceğin dâhileri olmaları ve gerekli donanımları sağlamak amacıyla görevli olduklarını ifade eden Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, “Kodlama eğitimini çok önemsiyoruz. Dönem başında kurmuş olduğumuz yazılım kodlama sınıfına öğrencilerimizden yoğun bir ilgi var. Sağ olsun öğretmenlerimiz tüm enerjisini, bilgi ve birikimini öğrencilerimize aktarıyor. En iyi materyalleri alabilirsiniz ancak onu en iyi şekilde kullandıracak ve öğretecek birine ihtiyaç vardır. Bu bağlamda öğretmenimize öğrencilerimize sunduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Kendi yazdıkları oyunlarla oynayan çocuklarımızı görmek ziyadesiyle bizleri mutlu ediyor ve geleceğin dünyasına ayak uyduracak, yön verecek bireyleri bu sınıflardan yetiştireceğiz. Çünkü robotik kodlama eğitimleri, çocukların zihinsel gelişmelerine de ciddi oranda katkı sağlamaktadır. Kodlama mantığını ve prensiplerini küçük yaşlardan itibaren öğrenen çocukların analitik düşünce biçimi gelişir, problem çözümleme yeteneği kazanır, bilim ve teknolojiye yapıcı bakış açısı oluşur, analiz yapabilme yetisi gelişirken çok boyutlu düşünme yeteneği kazanır. Bizler, hepsi birer pırlanta olan gençlerimize, çocuklarımıza hak ettikleri imkânları sunmakla görevliyiz. Gece gündüz ekibimizle geleceğimizin teminatı gençlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürü Acu ayrıca “Gece gündüz ekibimizle geleceğimizin teminatı gençlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Öğrencilerin blok tabanlı kodlama uygulamasıyla kodladıkları robotlarla ve kendi hazırladıkları sahada Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu’yu yapılan karşılaşmada 2-0 yendi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu