GündemÜnye

“Muhtarlar Devletimizin Eli , Ayağı Ve Gözüdür  ”

19 Ekim muhtarlar gününde Ünye’de Atatürk parkında Muhtarlar bir araya geldi. Düzenlenen buluşmaya Ünye  Belediyesi Kaymakamı Ayhan ışık  Ünye Belediye başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Celal Sarısoy, Jandarma komutanı Üsteğmen Muhammet Ali Gökhan Askerlik Şubesi Başkanı Asteğmen Şükrü Berke Çağman, Ünye Müftüsü Hüseyin Okuş , Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan çalışkan ve belediye başkanı yardımcıları, birim müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Ünye Belediye başkanı Hüseyin Tavlı Muhtarlar gününün önemi ve muhtarlar hakkında şu açıklamalara yer verdi;

 Başkan Tavlı  “ Muhtarlarımızla Omuz Omuza Veriyoruz

“her mahallemizde sorunu olan olmayan, tüm vatandaşlarımızla muhatap olan muhtarlarımız sorunların çözümü noktasında bizlere omuz vererek hizmetlerin gelmesini sağlıyor. Bu nedenle Muhtarlarımız, Milletimize hizmet noktasında omuz omuza verdiğimiz en yakın mesai arkadaşlarımızdır, onlarla iş birliği içinde hizmetimizi en iyi şekilde yapma gayretindeyiz. Bu vesile ile muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.  ”

 

Projelerinde ve çalışmalarında muhtarlar ile birlikte fikir alışverişinde bulunarak  mahallelerimizin, köylerimizin  eksiklerini sosyal ve kültürel alanda yapılması gereken faaliyetleri üzerine yoğunlaştıklarını belirten tavlı, 2019 yılından günümüze yapılan   projelerin tamamımın olumlu sonuçlarla hayata geçirildiğini söyledi bir sunumla birlikte yapılan projelerin detayını anlattı. tavlı yapılan projelere desteğinden ötürü belediye çalışanlarına ve devlet büyüklerine teşekkür etti.

Ünye Belediyesi Kaymakamı Ayhan Işık Muhtarlar gününü kutlayarak şu açıklamalara yer verdi;

Kaymakam Işık Muhtarlar Devletimizin Eli , Ayağı Ve Gözüdür  

“ muhtarlık müessesesi Muhtarlık görevi toplumsal  hayatımızın domino taşlarından biridir bizzat vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenen bir yapıdır demokrasinin gereği olarak vatandaşlarımız tarafından seçilir ve hizmetlerini görev aldıkları mahallelerde, köylerde vatandaşlarının talep ve beklentilerini yerine getirerek önemli bir hizmete ve amaca imza atmış olurlar. Uzak köylerde oturan vatandaşlarımızın sorununu bize iletip devletimizin görevini yapmasını sağlayarak önemli bir noktada görev yaparak devletimizin eli ,ayağı ve gözü olurlar. Tüm Muhtarlarımızın  Gününü kutluyorum.

Diyerek konuşmasını sonlandıran Ayhan Işık açıklamalarından sonra muhtarlar ile bir araya gelerek onlarla sohbet etti.

Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkan Muhtarların görevinin önemine değinerek açıklamalarda bulundu muhtarlığın büyük bir görev olduğunu söyleyen çalışkan açıklamalarında şu detaylara yer verdi;

Çalışkan, “Muhtarlık Fedakarlık İsteyen Zor Bir Görev”

“muhtarlar insanların güvenini kazanmış, çalışkan, adil, hukukun üstünlüğüne inanmış kişilerdir. Halkın istek ve arzularını, sıkıntılarını ilk elden bir üst makama bildiren muhtarlardır. Muhtarlık fedakarlık bekleyen zor bir görevdir. Bugün aramızda olamayan ahirete irtihal etmiş Yenikent Muhtarımız Enver Altun’a Allah’tan rahmet, ailesine ve muhtarlarımıza sabır diliyorum. Tüm muhtarlarımızın gününü kutluyorum. Bu organizasyonu düzenleyen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program Konuşmaların ardından toplu  fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu