Gündem

Muhteşem İkiliye Ramazan Molası!

Yılların geleneği olan ve sabah kahvaltılarının vazgeçilmez ikilisi olan çay-simit, Ramazan molası veriyor. 23 Mart 2023 Perşembe günü Ramazan’ın başlamasıyla birlikte 1 ay süreyle fırınlarda gevrek simit çıkarılmayacak. Oruç ibadeti sebebiyle çay da, simitsiz bir şekilde sahur ve iftar sofralarının en sağlam dostu olacak.

Her kesimden insanın sofrasında baş köşede kendine yer bulan simit, Ramazan öncesi son kez sofraları süsleyecek. Durum böyle olunca sokakta simit satıcılarını, sahilde çay simit keyfi yapanları bir ay göremeyeceğiz. Ayrılmaz ikili olan çay ve simit Ramazan Bayramında yine buluşacak.

Laz Simit markasıyla, Senai Usta’nın maharetli ellerinden çıkan Ünye ile özdeşleşen Laz Simit Fırını, Ramazan’dan önce müşterileri için son kez fırının başında olacak. Ünye’nin büyük bölümüne simit servisi yapan ve kendine has pişirme tekniğiyle Ünye’de marka haline gelen Laz Simit Fırını’nın simitleri Bir ay simit üretimine ara verecek. 21 Nisan itibariyle yeniden üretime geçecek olan fırının ortakları Laz Mustafa ve simidin ustası Senai Yıldız, Ramazan’a son iki gün kala, iki gün daha simit severler için açık olacaklarını söyleyerek, Ramazan’ın hayırlara vesile olması ve bereket getirmesi temennisinde bulundular.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu