GündemÜnye

Nazlıcan’ın Ani Ölümü Sevenlerini Yasa Boğdu

Ünye Anadolu Lisesi’nden bu dönem mezun olan ve üniversiteye hazırlanan 17 yaşındaki Nazlıcan Dalgıç’ın ani ölümü sevenlerini yasa boğdu. Genç yaşta hayata gözlerini yuman Nazlıcan, epilepsi hastalığı ile mücadele veriyordu.

Ünye Burunucu Mahallesi’nde ikamet ettiği evde nöbeti tutan ve rahatsızlığı sebebiyle bir süre nefessiz kalan genç kız, ailesinin durumu fark etmesi üzerine hastaneye kaldırıldı.

Ünye Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından duran kalbini yeniden canlandıran sağlık görevlileri, genç kızı özel bir hastaneye sevk ettiler. Ordu’daki yaşam mücadelesine bir gün dayanabilen Nazlıcan Dalgıç, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Genç kız için baba ocağı olan Aydıntepe Mahallesi Zara Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene merhumenin ailesi, öğrenci arkadaşları ve sevenleri katıldı.

Helallik alınması ve cenaze namazının ardından Nazlıcan, aynı mahalledeki aile kabristanlığından son yolculuğuna uğurlandı.

Nazlıcan’ın Ünye’nin tanınan isimlerinden Cemal Dalgıç’ın torunu,Ünye Devlet Hastanesi sağlık personeli Ayfer Dalgıç ve servis şoförü Kemal Dalgıç’ın kızı olduğu öğrenildi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu