GündemAsayiş

Öğrenciler Dersteydi! – İtfaiye Seferber Oldu!

Özel Ünye Teknokent Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde meydana gelen yangın korkuttu. Edinilen bilgilere göre öğrencilerin derste olduğu sırada okulun giriş katında bulunan otomasyon ve teknik ekipmanların bulunduğu alanda arıza meydana geldi. Isınan kabloların sebep olduğu tahmin edilen yangın kısa sürede fark edildi ve okul yönetimi acil önlem alarak öğrencileri dışarı çıkararak sağlık ve güvenlik ekiplerine ihbarda bulundu.

Olay yerine gelen Ordu Büyükşehir itfaiyesi ekipleri yangına müdahale ederken sağlık ekipleri herhangi bir olumsuzluk durumu halinde müdahale için hazır bekletildi. Bayramca Mahallesi tabakhane deresi boyu trafik akışı kontrollü olarak sağlandı.

Yoğun koku ve duman sebebiyle itfaiye ekipleri gaz maskeleri ile içeri girerken ikinci katta bulunan kantinin tamamen yandığı, yangının dersliklerin bulunduğu alana sıçramadan söndürüldüğü kaydedildi.

Olayda herhangi bir can kaybı olmaz iken elektrik tesisatında büyük çaplı hasar meydana geldi. Okul yönetimi olay sebebiyle eğitime ara verdi.

Haber: Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu