GündemEkonomi

Öğrencilerden İş Adamlarına: “Ünye İl Olsun Mu?”

Ünyeli Sanayici ve İş Adamları Derneği ve Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yapılan ilçedeki teknoloji sınıflarının açılış programlarına katılan iş insanları öğrencilerle de bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdiler.

Ünye Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Kemal Yankuncu, Ordu Dernekler Federasyonu Başkanı Sabri Çelebi, Ünye Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Kemal Göyünç, İş İnsanları Fahri Ateş, Erol Yankuncu, Ahmet Erdem, İslam Ateş, Ahmet Karagöz, Ali Osman Tobay, Gökhan Çelik, Kadir Şimşek, Hayri Köse, Osman Çakıroğlu, Yılmaz Güler, Ömer Gazezoğlu, Şenol Ateş, Osman Karayiğit, Zekai Görgülü ve Onur Ateş Ünye’nin farklı okullarında öğrencilerle bir araya gelerek konferans verdiler.

İş insanları, Ünye’deki ise öğrencileriyle bir araya geldiği konferanslarda birbirinden farklı başarı hikayeleri anlattı, kendi hayatlarından örnekler verdiler. Öğrenciler iş insanlarıyla fikir alışverişi yaparak gelecek hedeflerine katkı sunacak bilgiler edindiler.

 

Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilere hitap eden Ateş Triko sahibi, İstanbul’da iş dünyasının tanınan ismi Fahri Ateş, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Öğrencilerden birinin “Ünye İl Olmalı mı?” sorusuna şaşıran iş insanı Fahri Ateş “Tabi güzel olur” dedi, öğrencinin bu sorusunu beğeni ile karşıladı.

İş İnsanı Fahri Ateş, bu soruya karşılık şöyle bir cevap vererek öğrenciye de gelecekte Ankara’da olabilme tavsiyesi vermiş oldu:

“Ünye’nin il olması tabi güzel olur. Yani bunu hangimiz istemeyiz ki. Ben mesela Ordu’nun büyükşehir olmasına karşıydım, bunu söylüyorum. Fakat Ünye’nin il olması kadar güzel bir şey var mı! Ekonomiye katkısı olur mu olur tabi. Şimdi kendi ipinizi kendiniz keserseniz keyif olur yani. Bu işler böyledir. Sen biraz büyü ve bize Ankara’da yardımcı olursun il olma konusunda.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu