GündemEğitimÜnye

Öğrencilere ÜNOFF’ tan Matematik Müzesi

Ünye Offroad Spor Kulübü (ÜNOFF) destekleriyle ilçeye kazandırılan ÜNOFF Matematik Müzesi açılışı gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu Matematik seferberliği kapsamında sene başından bu yana okullarda gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile öğrencilere matematiğe yönelmesi ve sevmesi hedeflenirken, destekler de geliyor.

Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, İlçe Milli eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, ÜNOFF Başkanı Alper Argan, Okul Müdürü, Öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.

Açılış konuşmasını yapan Milli Eğitin Müdürü Özgür Tokgöz, gelen misafirlere ve ÜNOFF Matematik Müzesini okula ve öğrencilere kazandıran ÜNOFF Başkanı Alper Argan’a teşekkürlerini sunarak söze başladı.

Başkan Argan ile bir araya gelerek fikirlerini sunduklarını ve büyük bir mutluluk ile destek vereceklerini dile getiren Özgür Tokgöz,

“Çocukların her zaman gezip görebileceği ve çalışabileceği sabit bir alan ile çocukların matematik korkularını yenebileceği, hayatlarında matematiği fark edebilecekleri bir alan oluşturmak istedik. Atölyedeki ürünlerin tamamı ÜNOFF ve Mehmet Necati Vidinli Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Adnan Menderes Mesleki ve TEKNİK Anadolu Lisesi tarafından kurulmuştur. Büyük bir iş birliği ile güzel bir atölye kazandırdık.”

Yetenekleri Gurur Verici!

Tarihimizden bu güne kadar gelmiş geçmiş bütün mimari ustaların örnek gösterildiği ve öğrencilerin eğitim alanında büyük bir gururla yaptıklarından esinlenerek hayata geçirdikleri projeler sayesinde matematiği sevmenin bir adım önüne geçen öğrenciler atölyede bilim ve sanatlarını konuşturdular.

 

Açılış kurdelesi kesildikten sonra ÜNOFF Başkanı Alper Argan’a vermiş oldukları desteklerinden dolayı Teşekkür Belgesi ve Plaket taktim eden Kaymakam Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, çocukların birbirinden yetenekli ve zekalarını konuşturduğu projeleri gezdiler.

 

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın 6 Şubatta gerçekleşen ülkemizi yasa boğan felakete değinerek, bu süreçte desteklerini Offroad Spor Kulübü Ekibi olarak ilk günden itibaren sahaya çıkarak, deprem bölgesinde özellikle kırsal kesimlerdeki ihtiyaç sahiplerine ulaşarak gösterdikleri gayretten dolayı ayrıyeten teşekkür ediyorum. Çocukların matematiği sevmelerini sağlayacak atölyenin ne derece önemli olduğunu şuan burada öğrencilerin yağmış olduklarıyla görmüş bulunuyoruz. Emeği geçenlerden Allah razı osun” dedi.

Öğrencilerle bizzat ilgilene Başkan Tavlı, öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, siz gençler sayesinde geleceğimizi garanti etmek istiyoruz. Bizim geleceğimizde sizin geleceğimiz de siz gençlerin elinde. Geleceğimizi kurtarmak için sizlerin iyi yetişmesi gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

Haber. Gülten KODAL

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu