GündemEğitimİlçelerOrduÜnye

Öğrencilerin Karne Sevinci

2021 2022 Eğitim ve Öğretim yılsonuna gelindi. Ünye İnönü İlköğretim Okulu öğrencileri karne aldıkları için çok mutluydu.

Birinci sınıf öğrencileri ilk kez karne aldıkları için heyecanlıydı. Ünye’de öğrencilerin yaşadıkları karne sevinci yüzleri güldürdü.

 

Öğretmen Dursun, “ 4 Yıllık İlkokul Eğitiminde Acısıyla Tatlısıyla Bitirdik”

İnönü İlkokulu 4 b Sınıf Öğretmeni Arif Dursun, “4 yıllık ilkokul eğitiminde acısıyla tatlısıyla hem güzel hem de zor bir yıl geçirdik. Yaklaşık 2 yıllık pandemi nedeniyle uzaktan eğitimlerle ders yaptık. Öğrencilerime elimden geldiğince eğitimlerini üst düzeye tutmaya çalıştık.  Bu sene pandeminin gevşemesiyle insanlar rahat bir nefes aldı. Bizde öğrencilerimize daha iyi eğitim vermeye çalıştık. Yılsonuna geldik öğrencilerimle vedalaşırken çocuklarımı mutlu bir şekilde ortaokula göndermek istedim.  Geleneksel olarak yaptığımız su savaşı ile birlikte karne gününde bizde onlarla eğlendik. Çocukların güler yüzlü bir şekilde okuldan ayrılmasına yeni eğitim öğretim hayatına başlamalarını istedim. Yolları açık olsun. Bahtları güzel olsun. Her şeyin en güzeli onlarla olsun. Tatilde öğrencilerime bol bol kitap okumalarını ve dinlenmelerini istiyorum “ diye söyledi.

 

“Öğrencilerime Başarılar Diliyorum”

Okul Öncesi Öğretmeni Gülcan Demirbaş ise, “. Yaklaşık 2 yıl pandemi sürecinden sonra bu yılı yüzyüze eğitimle tamamladık. İki yıl pandemide uzaktan eğitim yapmanın sıkıntıları ve problemlerini büyük ölçüde telafi etmiş olduk. Tüm öğrencilerimiz tatilde dinlensinler, kitap okumayı ihmal etmesinler ama arkadaşlarıyla oynamayı, dinlenmeyi, aile büyükleriyle bir araya gelmeyi unutmasınlar. Öğrencilerime başarılar diliyorum “dedi.

 

“Ünye’de 27 Bin 103 Kişi Karne Aldı”

Ünye’de 95 okuldaki 27 bin 103 öğrenci 17 Haziran 2022 Cuma günü karnesini alıp yaz tatiline girdi.

Ünye’de bulunan okulların 1.531 okul öncesi, 7 bin 882 ilkokul, 7 bin 422 ortaokul, 7 bin 763 lise, 606 mesleki eğitim merkezi ve 1,899 açık öğretim öğrencisi olmak üzere 95 okulda toplam 27 bin 103 öğrenci, yaz tatilinin başlamasıyla karne aldı.

Öte yandan Ünye’de 278 sınıf öğretmeni, 91 okul öncesi öğretmeni, 76 özel eğitim öğretmeni ve 1,185 branş öğretmeni olmak üzere toplam 160 öğretmen seminer ve hizmet içi eğitim programlarını tamamlayıp yaz tatiline ayrıldı.

16 Haziran 2022 tarihinde yaz tatiline başlayacak öğrenciler 3 aylık tatilin ardından 12 Eylül 2022 tarihinde yeniden ders başı yapacak.

 

Kızının ve oğlunun karne heyecanına ortak olan veliler ise çocuklarının başarılarını gördükleri için çok gururlu ve mutluydu.

Öğretmenler, öğrenciler ve veliler karnelerin dağıtımından sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Haber: Tuğçe Kaymak

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu