GündemSpor

Okul Sporları Fikstür Kuraları Çekildi

Okul sporları faaliyetleri kapsamında 2022-2023 sezonunda Ordu, Fatsa ve Ünye bölgelerindeki okul takımlarının futbol, futsal, voleybol ve basketbol alanlarında fikstür tablosu kura ile belirlendi.

Gerçekleştirilen toplantıda kuranın yanı sıra değişen yönetmelikle ilgili istişareler de konu edildi. Yeni yönetmelikte müsabaka seyahatleri, öğrencilerin nakil ve kayıt işlemleri, kurumlarla iletişim gibi düzenleme ve protokoller konu alınıyor.  Spor camiasından gelen talep ve öneriler değerlendirildi ve eksiklerin tamamlanması için fikir alışverişi yapıldı. İl tertip komitesinin aldığı kararlar da tartışmaya sunularak yapılacak olan etkinlikler masaya yatırıldı.

 

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Ömür Çağlayan, Ünye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, okul sporları temsilcileri ve ilgili öğretmenlerin de katıldığı toplantı Ünye Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Futsal, Voleybol, Basketbol, Futbol alanında yarı final ve il finallerinde uygulanacak olan kura/eleme sistemleri, kupa programlarına ilişkin öneriler il müdürlüğü tarafına sunuldu ve notlar alındı.

 

Çağlayan: “Çocuklarımızın Sporla İrtibatını Takip Ediyoruz”

Toplantıda konuşan Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Ömür Çağlayan, okul sporlarına değer verdiklerini ve okulların ihtiyaçlarını takip ettiklerini söyledi. Açıklamada;

“Okul müdürlerimize değişen sistem ve maçlara ilişkin bilgilendirmeler yapılacak. Maçların finallerin gidiş geliş masrafları olsun, teknik aksaklıklar olsun bizler de görüyoruz biliyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gençlik Spor Müdürlüğümüz ile bu konuları takip ediyoruz. Takımlarımızı da görüyoruz, bir sürü branşta başarımız da var. Maç sayımızı da ne kadar artırırsak ve  çocuklarımızı ne kadar spora dahil edersek o kadar başarılı oluruz.” ifadelerine yer verildi.

 

Kuyumcu’dan Antrenörlere Tavsiye! Bireysel Tavır Almayın!

Ünye İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu ise “Biz bir aileyiz” ifadeleriyle başladığı konuşmasında, öğretmen ve antrenörlerin bireysel olarak tavır almamaları gerektiği, öğrencilerin geleceği için sportif başarıyı, ekip ruhunun öne alınması gerektiğine vurgu yaptı.

Müdür Kuyumcu şöyle konuştu:

Sezonun hayırlı bir şekilde geçmesi için burada toplanmış bulunmaktayız. Biz burada bir aileyiz esasında. Sanki burada bir sorun var ve sorunun muhatabı bizmişiz gibi değil de ortak bir istişare derdindeyiz. Bakanlık ve müdürlükle entegre çalışıyoruz. Amacımız gençleri en güzel şekilde yetiştirmek. Ancak milli eğitim tarafında da bu işlere vakıf olmayan durumlar var. Mesela paramız yok maça gitmesek olmaz mı gibi söylemler olmamalı. Bununla ilgili sersenizşleri okul müdürlerine, milli eğitim Müdürlüğü’ne bildirim yapmalıyız. Konuya vakıf olmayan ciddiye almayan idarecilerimiz var ancak sizler konunuza sahip çıkmalısınız.

Ama bunu fevrilik olarak, kendini öne atarak, sporu sporun dışına giden konuları gündeme getirmeyin. Lütfen müsabakalarda kendi kişisel tavrınızı değil, sportif alandaki tecrübenizi ortaya koyun.

Toplantı kuraların çekilmesi ve fikstürün belirlenmesi ile devam etti. 2022-23 yılı okul sporları fikstürü tablosu kamuoyu ile paylaşılacak.

Haber: Alparslan Çelik – Talip Kocakoç

admin

admin

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu