GündemSağlık

Onlar Sağlık Sektörünün Kanatsız Melekleri 

Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tamer Kutlu, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü olması münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

İnsan sağlığı için önemli görevler üstlenen, kutsal görevlerin başında gelen, ve pandemi döneminde kendi hayatların hiçe sayarak büyük bir özveri ile çalışarak kendi hayatlarından feragat eden hemşiler, ihtiyaç duyulduğu zaman her yerde görevlerini lakıyla yapıyor.
Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tamer Kutlu, Ülkenin her yerinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, sabır, özveri, gayret ve sevgi ile görevini icra eden hemşirelerin 12 Mayıs Hemşireler Gününü Kutlayan mesajın da önemli noktoalara değindi.

Op. Dr. Tamer Kutlu verdiği mesajındas şu ifadelere yer verdi;
Kişi ve toplum sağlığının korunarak hasta bakımının bilimsel yöntemler,  özveri, sabır ve şefkatle sağlanması hususunda, ‘önce insan’ düsturuyla topluma hizmeti ilke edinmiş, insan sağlığı için önemli ve kutsal bir görev ifa eden hemşirelerimiz, yerine getirdikleri bu kutsal görevle hiçbir ayrım gözetmeksizin, birey, aile ve topluma, sağlıklarını kazandırmak için çalışırlar. Zira onlar, insan sağlığından daha önemli ve öncelikli hiçbir şey olmadığını çok iyi bilirler.

Küresel salgın ile mücadele ettiğimiz şu dönemde tüm sağlık çalışanlarımız ile birlikte yoğun mesai harcayan değerli hemşirelerimize şükranlarımı sunuyorum. Salgının sonuna geldiğimizi ve güzel günlerin yakın olduğuna inanıyorum.

Dünyanın her yerinde olduğu gibi Ülkemizde de hemşireler, sağlık kuruluşlarında kendilerine ihtiyaç duyulan her yerde, hastaların sağlıklarına kavuşması adına, sağlık ordumuzun bir neferi olarak, sevgi, şefkat ve hoşgörünün simgesi olmaya devam etmektedir.

Ülkemizin her köşesinde insan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin sonsuz sabır, özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan, sağlık camiamızın kanatsız melekleri olan değerli hemşirelerimize verdikleri emeklerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Kendilerine, bu kutsal görevlerinde başarılar temenni ediyorum

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu