SporGündemÜnye

Ordu 19 Mayıs’ı Ünye’de Kutlayacak!

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının Altınordu Atatürk Anıtında çelenk sunumuyla ve devamında ortak programın Ünye’deki etkinliklerle  gerçekleşeceğini söyledi. Müdür Genç, Gençlik Haftası kutlamaları başlangıç programında konuştu.

 

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk anıtına çelenk sunarak Gençlik Haftası kutlamalarına başladı.

Anma programı kapsamında 19 Mayıs Perşembe günü saat 11:00’de Ordu ilinin ortak kutlama töreni Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadeleyi başlatmak için Samsun’a ayak basışının 103. yılı tüm ülkede olduğu gibi Ordu’da da bir dizi etkinlikler ile kutlanacak. 103. Yıldönümünde “Bu Bayram Senin, Gurur Sensin” sloganıyla birbirinden farklı etkinliklerle kutlanacak.

Altınordu ilçesinde Atatürk Anıtında gerçekleşen Gençlik Haftası açılış programında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Gençlik Çalışanları, Gönüllüler tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile Gençlik Haftası kutlamaları başlamış oldu.

Günün anlam ve önemini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç şöyle konuştu:

“ 15-21 Mayıs tarihleri arasında her yıl Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından tüm Türkiye’de kutlanan Gençlik Haftası bugün Atatürk Anıtına Çelenk Sunma programımız ile başladı. Gençlerimize gençlik haftamız hayırlı olsun. Gençlik haftamız dolu dolu geçiyor. Tüm spor branşlarında Ordu’nun 19 ilçesinde çeşitli etkinlikler ile sanat, kültür, spor ve müzik etkinlikleri ile beraber gençlerimiz dolu dolu bir hafta geçirecek. Bugün de burada yine gençlerimiz ile birlikte çelenk sunma programımız gerçekleşti. Anma programımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Günü 19 Mayıs Perşembe Günü inşallah yine burada Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreniyle başlatacağız. Aynı gün içerisinde saat 11:00’de Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda tören programımız olacak. Muhteşem bir tören programı Orduluları bekliyor. Özellikle Wushu spor dalında Dünya Şampiyonları gösteri yapacak. Halk Oyunlarında yöremizin oyunu kalabalık bir ekiple izleyicilere sunacağız. Gençlerimizin şiir ve müzik şöleni Orduluları bekliyor. Bu programı kaçırmamalarını diliyoruz.”

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu