GündemOrdu Büyükşehir Belediyesi

Ordu Büyükşehir Adıyamanlıları İftar Sofralarında Ağırladı

Depremden etkilenen kentlerden biri olan Adıyaman’da çeşitli hizmetler için hazır bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi, On Bir Ayın Sultanı Ramazan ayının gelmesi ile birlikte ilk iftar programını gerçekleştirdi.

11 ilde etkisini gösteren deprem afeti sonrası arama-kurtarma, temizlik, barınma gibi ihtiyaçlar için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla bölgelere gönderilen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaraları sarmaya devam ediyor. Ramazan ayının gelmesi ile birlikte çalışmalarını daha da hızlandıran Büyükşehir Belediyesi, Adıyaman’da iftar programları için de düğmeye bastı.

 

Büyükşehir Adıyaman’da Dev Bir Organizasyon Kurdu

Depremzedelerin Ramazan’ı rahat geçirmesi adına Adıyaman Üniversite Yerleşkesi önünde 6 bin kişinin sorumluluğunu alan Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilk iftar organizasyonunu gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediyesinin kurduğu dev organizasyonla Adıyamanlılar iftar sofrasında ağırlandı, dualar eşliğinde iftarlar açıldı. İftar sonra ise Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu ekiplerince hazırlanan tiyatro gösterisi başta çocuklar olmak üzere Adıyamanlıların hizmetine sunuldu.

 

“Allah Bin Kere Razı Olsun”

Adıyamanlılar, Ordu Büyükşehir Belediyesinin böylesi bir organizasyona ev sahipliği yaptığı ve depremin ilk gününden bu yana Adıyaman’dan ayrılmadıkları için Ordu halkına teşekkür ettiler.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin iftar programında ağırlanan Adıyamanlı depremzedeler, “Rabbim bizlere böyle bir afeti bir daha yaşatmasın inşallah. Erzurum’dan Ordu’ya herkes burada, yaralarımızı birlikte sarıyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ramazan programı bizler için çok güzel oldu. Allah bin kere razı olsun, devletimize zeval vermesin” dedi.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ise “Bugün ilk iftarımız. Tüm Müslüman aleminin, Adıyamanlı kardeşlerimin, ülkemin ve Ordu’daki hemşehrilerime hayırlı Ramazanlar diliyorum. Depremin ilk gününden itibaren Ordu’nun yardımlarını şehrimizde gördük. Ordu Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla kardeşlerimize etkinlikler yapacaklar. Ben buradan tüm Ordululara saygı ve sevgilerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

“Ramazan Boyunca Kardeşlerimizle İftar Sofralarında Buluşacağız”

Adıyaman’da bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Tören ve Organizasyon Şube Müdürü Mehmet Demirbaş, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak depremin ilk gününden itibaren Adıyaman şehrindeyiz. Bugün de Ramazan dolayısıyla bir ay boyunca kardeşlerimiz ile iftar sofrasında buluşacağız” diye konuştu.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu