EkonomiGündem

Ordu Milletvekillerinden Tarım ve Orman Bakanı’na Ziyaret!

AK Parti Ordu Milletvekilleri Metin Gündoğdu ve Ergün Taşçı, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye ziyarette bulundu. Ordu ilinin tarım alanındaki taleplerini iletti. Fındık fiyatlarının TMO tarafından ağustos ayının başında açıklanması gerektiğini dile getiren Milletvekilleri Gündoğdu ve Taşçı, ayrıca arıcıların problemleri olan şeker konusunu da görüştüler.

 

Türkşeker’den Arıcılara Şeker Tekrar Verilecek
Arı üreticilerinin daha fazla ürün elde edebilmelerine imkân sağlayabilmek için arıcıların, ihtiyacı olan şeker konusunda desteklenmesi gerektiğini belirten ve arı ölümlerinin, tarımın tamamını etkileyeceğini vurgulayan Taşçı ve Gündoğdu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’den, arıcılığın sadece bal olarak görülmemesi gerektiğini ve bunun tüm tarım sektörünü etkileyen bir süreç olduğunu dile getirdiler.

Mesudiye’de hayvancılığa mutlaka destek olunması gerektiğinin altını çizen AK Parti Ordu Milletvekilleri Metin Gündoğdu ve Ergün Taşçı, Ordu ilinde tarımın desteklenmeye devam edeceğinin müjdesini verdi. Tarım Bakanı Vahit Kirişçi, çalışmaların hızlandırılması ile ilgili talimat verdi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu