GündemOrdu Büyükşehir Belediyesi

Ordu Yazılım Üssü Olma Hedefine Yaklaşıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORYAZ A.Ş. mühendisleri tarafından geliştirilen yerli ve milli yazılımlar birçok kurum ve kuruluşun ilgisini çekiyor. Şuana kadar akıllı sayaçlar başta olmak üzere birçok ürününün yurt içi satışını yapan ORYAZ, büyükşehriler için geliştirdiği AYKOME birimlerinin kullanacağı coğrafi tabanlı yazılımı için Erzurum Büyük Şehir Belediyesi ile anlaşmaya vararak eğitim ve devreye alma süreçlerini başlattı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in gençlerin bilim ve teknolojiye olan ilgisini artırmak ve Ordu’yu bir yazılım üssü haline getirmek amacıyla temellerini attığı Büyükşehir Belediyesi iştiraki Ordu Yazılım A.Ş. (ORYAZ), Ordu başta olmak üzere diğer şehirlerin de dijital dönüşümünü sağlayacak projeler üretmeye devam ediyor.

 

AYKOME Yazılımı Birçok İlin İlgisini Çekti

Bu kapsamda yazılım çalışmalarını sürdüren ORYAZ Ar-Ge ekibi, AYKOME Müdürlüklerinin koordinasyonunda kazı yapmaya yetkili kurum ve kuruluşlar ile diğer ilgili kurumların yanı sıra 19 ilçeyi aynı dijital uygulamada birleştiren, yer altı tesisatlarını Z koordinatıyla takip edebilen, harita ve sayısal tabanlı ülkemizin en kapsamlı AYKOME yazılımını geliştirdi. ORYAZ tarafından geliştirilen bu yazılım diğer illerinde ilgisini çekti.

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İle Anlaşma Sağlandı

Görüşmeler ve incelemeler sonucunda AYKOME yazılımı için Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile anlaşma imzalandı. Bu kapsamda Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne uygulama hakkında eğitim programı düzenlendi. 15-18 Mart 2023 tarihleri arasında Ordu’da düzenlenen eğitime Erzurum Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesinden bir mühendis ve Fen İşleri Dairesine bağlı AYKOME müdürlüğünden Aykome Müdürü ve 2 personeli katıldı.Eğitimde katılımcılara Ordu Büyükşehir Belediyesi AYKOME Şube Müdürü Muhammed Kılıç ve ORYAZ A.Ş. mühendisleri tarafından uygulama hakkında bilgiler verildi.

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu