Gündem

Ordu’da Aşırı Yağış Sel Ve Heyelanlara Neden Oldu

Ordu’da gece yarısından beri etkili olan sağanak yağışlar sele neden oldu. Birçok yerden heyelan haberleri gelirken, yollar su içinde kaldı, ev ve işyerlerini su bastı. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamanın ardından Ordu’da beklenen yağışlar gece boyunca devam etti. Ordu’nun tamamında etkili olan yağışlar nedeniyle derelerde su seviyelerinin yükselmesi nedeniyle su baskınları oluştu.

Yağışlar nedeniyle Fatsa’da bulunan Ilıca deresi taştı. Derenin taşması nedeniyle Yenipazar mevkiinde ev ve iş yerleri su altında kaldı.

Altınordu ilçe merkezinde de yağışlar nedeniyle Şirinevler Mahallesi başta olmak üzere zemini düz olan mahallelerde evler ve işyerlerinde su baskınları oldu, yollar su içinde kaldı.

Aşırı yağışlardan etkilenen ilçelerden biri de Perşembe ilçesi oldu.  Şenyurt ve Yarlı mahallelerinde heyelanlar meydana gelirken, Efirli Mahallesi’nde aşırı yağan yağmur nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı. Gelen bilgilere göre su seviyesi neredeyse bir ev boyuna yaklaştı.

Aşırı yağmurlardan etkilenen bir başka ilçe olan Gürgentepe’nin Bahtiyarlar Mahallesi’nde de aşırı yağan yağmur nedeniyle meydana gelen heyelan bir evin duvarına dayandı.

 

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu