GündemOrdu ValiliğiYaşam

Ordudan Deprem Bölgesine Gönüllüler Gitmeye Devam Ediyor

Türkiye, tarihinin en büyük ve yıkıcı deprem felaketlerinden birini yaşıyor. Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerde zarar gören vatandaşlar için Ordu Valiliği himayelerinde Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü gönüllü ekibi deprem bölgesi illerinden Hatay’a yardım için yola çıktı.

Kahramanmaraş merkezli depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Yıkımın yaşandığı 10 ile Gençlik ve Spor Bakanlığı talimatıyla gönüllülük esaslı personeller gönderiliyor. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri ihtiyaçları tek tek ayırıp paketleyerek minibüse yükledi.  Toplanan yardımlar deprem bölgesi illerinden Hatay’a yardıma muhtaç vatandaşlar için yola çıktı.

10 ili etkileyen depremlerden dolayı İldeki Gençlik Merkezleri, Öğrenci Yurtları ve Spor Tesisleri vatandaşların hizmetine açıldı.

Depremde ölü ve yaralı sayısının artmamasının en büyük temennileri olduğunu dile getiren Gönüllü Ekibi; “Ülke ve millet olarak birlik ve beraberlik içinde inşallah bu felaket günleri de geride bırakacağız. Gün tek yürek, tek bilek olma günüdür. Yolumuz açık olsun.” ifadelerine yer verdi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu