GündemSiyaset

Ordu’nun Abisi Kim Olacak, Kulis Alternatifleri Hangi İsimleri Öne Çıkarıyor?

Türkiye 14 Mayıs seçimlerine adım adım giderken en çok merak edilen illerden biri de Ordu. 770 bin nüfusa sahip şehire 6 milletvekili için listeler hazırlanırken birçok siyasetçi çıkaran ve önemli kadrolarda yer alan isimleriyle tanınan Ordu hakkında kulis bilgileri de sızıyor.

Özellikle Ak Parti kanadında şehrin abisi olarak nitelendirilen Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un adı Ordu listesinin başına olabilir ve şehri siyasi çıkmazlardan, küslüklerden çıkarmak için, Ordu’yu toparlamak için bu şehre milletvekili olabilir. Yine Ankara kulislerinde en çok konuşulan isim olarak geçmiş dönem milletvekillerinden Av. Mustafa Hamarat. Hamarat, önceki dönemlerde Ordu’nun abisi olarak tanınan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in bölgeyi toparlayan en önemli kollarından biriydi.

Şu günlerde Numan Kurtulmuş’un öngörüleriyle bir liste oluşturulacağı ve liste başında kendisinin yer alacağı, ikinci isim olarak ise Mustafa Hamarat’ın Ordu’yu toparlayan bir isim olacağı konuşulan konulardan.

İkinci bir alternatif ise Kurtulmuş’un İstanbul’dan aday olup, Hamarat’ın ise Ordu’da liste başından yazılacağı bilgisi.  Bu durumda Ordu’nun abisi Hamarat olacak.

Son dönemin öne çıkan isimlerinden Ayhan Cürebal’ın Ordu listelerinde birinci sıradan girme ihtimali de var. Hamarat Ankara’dan milletvekili adayı listesine, Kurtulmuş ise İstanbul’dan listeye alınırsa Ordu için abilik görevinin Cürebal’a düşmesi de konuşulan alternatiflerden.

Bu listelerin, İdris Naim Şahin’in adaylık durumuna göre şekilleneceği de gelen bilgiler arasında.

Seçimlere 38 gün kala siyasi kulisler oldukça hareketli. Türkiye ve Ordu, yeni haftaya kesinleşmiş milletvekili adayları listesi ile girecek. Ordu’yu siyasetle barıştıracak, bürokrasi ve kurumlar arası kopan diyalogları yeniden kuracak, entegreyi sağlayacak milletvekili aday listesi oldukça merak ediliyor.

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu