GündemTurizmÜnye

Ortur A.Ş. Turizm Yatırımlarına Devam Ediyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi turizm iştiraki ORTUR A.Ş. birçok alanda faaliyete geçirdiği sosyal tesisler ile Ordu’da turizmin gelişmesine katkı sağlamaya devam ediyor. Tesisler, Ordulular başta olmak üzere yerli ve yabancı turistlere hizmet verirken istihdama önemli katkı sağlıyor.

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve başlamasından sonra kurulan iştirak şirketlerinden bir tanesi olan ORTUR A.Ş. birçok sosyal tesisi vatandaşın hizmetine sundu. Başkan Güler’in talimatları ile ilçelerde faaliyete geçirilen sosyal tesisler yerli ve yabancı turistlerin büyük beğenisi kazanıyor. İstihdama da önemli katkılar sunan tesisler, ekonomiye de katkı sağlıyor.

 

Ünye’nin önemli turizm destinasyon merkezlerinden birisi olan Çamlıkta faaliyete geçen Ünye Çamlık Doğa Kafe eşsiz lezzetleri ve güler yüzlü personelleri ile misafirlerini ağırlamaya başladı. Doğası, eşsiz manzarası ve birbirinden lezzetli menüsü ile misafirlerini ağırlayan Çamlık Kafe aynı anda 400 kişiye hizmet verebiliyor.

 

BAŞKAN DANIŞMANI ASIM SUYABATMAZ: “BU TESİS ÜNYE’YE DEĞER KATACAK”

ORTUR A.Ş. tarafından Ünye Çamlıkta hizmete sunulan tesisin ilçeye değer katacağını belirten Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz, Ünye Çamlık Kafe’nin yerli ve yabancı misafirlerini ağırlamaya başladığını söyledi.

 

Başkan Danışmanı Suyabatmaz, “Ünye Çamlık doğal güzelliği ile sahilde bulunan kayalıkları, çam ormanları ve şehir içinde bulunan mesire alanları ile muazzam bir alanda yer alıyor. Fakat yıllar boyunca atıl bırakılmış ve bakımsız olan bu alan insanların burayı tercih etmeyecekleri bir durumda yer alıyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in göreve başlar başlamaz verdiği talimat ile önce Çamlığı rehabilite çalışmalarına başladık. Bu alanda bulunan moloz yığınlarını temizledik. Toprak beslemelerini yaptık. Ayrıca çevre düzenlemeleri de yaparak yeniden temiz hale getirdik. Bunların haricinde imara açık olan bu alanı imara kapatarak yeşil alan olarak geleceğimize miras bıraktık. Bunun haricinde çamlık içerisine araç girişlerini kapatarak hem daha güzel bir ortam hem de insanların bu noktada daha rahat zaman geçirmelerini sağladık. Bunların haricinde Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile kurulan turizm iştirak şirketimiz ORTUR A.Ş. vasıtasıyla Ünye Çamlık Kafe’yi hizmete açtık. Tamamen ahşap mimari kullanılarak yapılan bu kafemizde yöresel lezzetlerimiz başta olmak üzere dünya mutfağından örnekler ile yerli ve yabancı misafirlerimizi ağırlıyoruz. Ünye çamlıkta yapmış olduğumuz bu düzenlemelerle çamlık eski ve güzel günlerine dönmüş oldu” dedi.

 

ORTUR A.Ş. İŞLETME MÜDÜRÜ CEVAT BAYRAK: “TESİSİMİZ AYNI ANDA 400 KİŞİYE HİZMET VERİYOR”

Tesisin aynı anda 400 kişiye hizmet verebildiğini belirten ORTUR A.Ş. Ünye İşletme Müdürü Cevat Bayrak, “Ordu Büyükşehir Belediyesi turizm iştirak şirketi olan ORTUR A.Ş tarafından Çamlıkta hizmete giren Çamlık Doğa Kafe’de 7’den 70’e tüm misafirlerimizi ağırlayama devam ediyoruz. Temel amacımız turizm ve gastronomidir. 400 kişiye aynı anda hizmet verebileceğimiz bu kafemizde yerli ve yabancı misafirlerimizi ağırlayamaya onları yöresel lezzetlerimiz ile buluşturmaya devam edeceğiz”

 

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

ORTUR A.Ş tarafından Ünye ilçesinde hizmete giren Çamlık Kafe’yi çok beğendiklerini ifade eden vatandaşlar ise, “Ordu Büyükşehir Belediyesinin böyle güzel bir hizmeti bizlere sunması çok güzel oldu. Hem fiyat hem lezzet hem de konumu itibarıyla çok güzel. Böyle bir hizmeti bizlere sunduğu için Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ORTUR A.Ş’ye çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu