GündemEkonomiİlçelerÜnye

OSB’de Temeller Atılıyor

OSB’de Fabrikalar Yükseliyor

Saryap Şirketler Gurubu bünyesinde faaliyet gösteren TETA HOME, Ünye OSB’deki yeni fabrikasının temeli düzenlenen törenle atıldı.

10 bin metrekare alan üzerine kurulan 3 bin 500 metrekarelik temel üzerinde 4 kat olarak yükselecek olan TETA HOME Mobilya üretim fabrikasında 300 kişiye iş imkanı doğacak. 

Sarı: Rabbim muvaffak etsin

Sar-Yap Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Sarı “Sar-Yap bünyesinde bulunan şirketler gurubunun Ünye OSB’deki ikinci fabrikasının temelini atıyoruz. Rabbim muvaffak etsin. Yaklaşık 10 bin metrekare alan içerisinde temeli 3 bin 500 metrekare olan toplamda 4 katta hizmet verecek olan bir fabrika imalatı için temelini atıyoruz. Burada mevcut bulunan TETA HOME firmamızın hem ihracat için hem yurtiçi üretimlerini sağlayacağız. İsteğimiz memleketimize 300 kişiye yakın istihdam yaratmak. Ülkemize, memleketimize ve Ünye’mize katma değer sağlamak için çalışıyoruz” dedi.

Akar: Ünye Ekonomisine Katkısı Olacak.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar temel atma töreninde, “Sar-Yap firmasına kentimize ve şehrimize verdiği bu katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Allah yolunu bahtını açık etsin” ifadelerinde bulundu.

Uslu: Ünye OSB’de temeller yükseliyor

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, “Sar-Yap firmasının burada başlattığı temel atma töreninin ülkemiz, bölgemiz ve Ünye’mize hayırlı olmasını diliyorum. Görüldüğü üzere Ünye OSB’de temeller yükseliyor. Fabrikalar birer birer ortaya çıkıyor. Emeği ve katkısı olanların hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Tavlı “İş Adamlarımıza Teşekkür Ediyorum”

“Burada OSB’nin oluşması, kamulaştırılmasının yapılması ile ilgili değerli STK Başkanlarımızla birlikte çok ciddi gayretler sarf ettik. Aynı zamanda çok kıymetli siyasi büyüklerimizin de destekleri ile 2019 yılı itibariyle süreç başlatmıştık.

Teta Home’nin heyecanının paylaşıyoruz

Bugün TETA HOME temelini attığı ve kısa zaman içerisinde inşaatının da tamamlanıp buradan yurt dışına mobilya sektörü anlamında ihracat yapacak bir kuruluşun da heyecanını paylaşıyoruz. Temelinin atılması ile birlikte bir an önce bitirileceği günü de bekliyoruz. 2 yıl içinde burada 34’ün üzerinde fabrikanın bacalarının tüttüğü çocuklarımızın, gençlerimizin burada istihdam edilerek aile ekonomisine katkı sunarak gurbete gitmesini engelleyecek ve yerinde istihdamı sağlayarak karnının doyabileceği bir durumun oluşmasına burası vesile olacak. Burada 300’ün üzerinde gencin istihdam edildiği bir hale dönüştüğüne Mevla’m hepimizi şahit kılsın.”

Konuşmaların ardından yapılan duanın ardından gerçekleşen temel atma töreninde davetlilere yemek ikram edildi.

haber Kopyasi Kopyasi 4      sar yap     saryap2      saryap

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu