GündemAltınorduYaşam

Parkmelet Projesi İstanbul’da Tanıtıldı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in şehre değer katacak projelerinden biri olan Parkmelet’in İstanbul’da lansmanı yapıldı. Ordu’nun Altınordu ilçesi Melet Irmağı mevkiinde hayata geçirilecek proje hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Güler, “Bu projeyi çağdaş usulleri düşünerek hazırladık ve iddialı bir proje haline geldi. Sıradan bir proje değil. Altına imzamızı attık” dedi.

 

Hak ettiği değere kavuşması için ıslah çalışmalarının yanı sıra yürüyüş yolları, yeşil alanlar, rekreasyon alanları, parklar ile çekim merkezi haline getirilen Melet’teyeni bir proje daha hayata geçiriliyor. İçinde ihtisas çarşısı, ofis ve konut bloklarının bulunacağı Parkmelet projesi yakında başlıyor.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi ORKENT A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek olan projenin Ordu’nun ardından İstanbul’da dalansmanı yapıldı. Tanıtım programına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilçe belediye başkanları, sanat, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

 

“Bu Projeyi Hazırlarken de Bütün İnceliklerine Dikkat Ettik”

Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler,Parkmelet projesinin enerjiden çevreyekadar her ayrıntısının düşünülerek hazırlandığını söyledi.

Ordu’dan sonra İstanbul’da gerçekleştirilen lansmanın tanıtımının yurt dışında da devam edeceğini belirten Başkan Güler, “Bu projemiz bir yatırım projesi. Ordu İstanbul’da ikinci nüfus. Bunun Avrupa boyutu da olacak. Bu projenin aslında tanıtıma ihtiyacı yok. Bu proje bir ihtiyaçtan doğdu. Çok cazip bir proje. Enerjiden çevreye kadar, yeşil alandan yeşil ekonomiye kadar hepsini düşünerek yaptık. Kıymetli bir yatırım olduğu için de sizlerle paylaşmak istedik. Bu projeyi hazırlarken de bütün inceliklerine dikkat ettik. Çağdaş usullere düşünerek hazırladık. İddialı bir proje haline geldi. Sıradan bir proje değil. Altına imzamızı attık. Bu yüzden bu projede paydaş olmamızda fayda var” diye konuştu.

 

“İşin İçinde Gönül Rahatlığı İle Bulunuyorum”

Lansman toplantısına katılan dizi ve sinema oyuncusu Aslıhan Güner ise Ordu’yu çok beğendiğini belirtti.

Ordu’nun güzel yatırımlar ile gelişmeye devam ettiğini söyleyen oyuncu Aslıhan Güner, “Ben de artık ev sahibi sayılırım. Ordu’da çalıştığım süre boyunca hep söylüyordum Ordu benim ikinci evim oldu diye. Ordu çok güzel bir şehir. Dışardan çoğu insanın içerisini bilmediği bir şehirdi Ordu. Biz iki yıllık süre zarfında buranın güzelliklerini yansıtmaya çalıştık. Neden dahası olmasın diye bugün Ordu bugün çok daha güzel yatırımlarla gelişmeye devam ediyor. İşin içinde gönül rahatlığı ile bulunduğum için gerçekten çok mutluyum” şeklinde konuştu.

 

Lansmanın 21 Ekim’de son bulacağını aktaran Orkent Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Nihat Şen ise “Parkmelet projesi Ordu’nun ihtiyacını karşılayabilecek bir proje.  Parkmelet projesi ile Ordu’daki bazı eksiklikleri gidermek istedik.  21 Ekim tarihi ile lansmanımız son bulacak. Lansmanlarımızı burada olduğu gibi yurt dışında da devam ettireceğiz” ifadelerine yer verdi.

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu