GündemEkonomi

Pazarda Alım Gücü Düşük!

Ünye’de Çarşamba günleri kurulan pazar halkın cebini yakıyor. Tezgahlarda satışa sürülen ürünleri almak isteyen vatandaşlar fiyatın pahalı olmasından yakınırken esnaflar ise vatandaşın alım gücünün olmamasını dile getiriyor. Vatandaşlar geçen hafta olduğu gibi bu haftada fiyatların yüksek olmasından dertli. Öte yandan bu hafta pazarın gözde ürünü balık oldu. Balık fiyatlarında hissedilir bir indirim vardı.

Pazar esnafı Ali Öztürk, derdini şöyle özetliyor:

“Ben fiyat söylediğimde cebe pahalı geliyor. Biz de bahçeden topladığımız ürünleri çektiğimiz eziyete karşı uygun veriyoruz. Ama dışardan aldığımız ürünleri bile aynı fiyata veriyoruz. Bu da vatandaşa karşı bizi zor durumda bırakıyor. Hayat pahalı”

Vatandaş ise ne kadar indirim dahi olsa hayat pahalılığından dem vuruyor. Geçtiğimiz haftaya göre bazı ürünlerde indirim olsa da evine sepeti boş gitmek istemeyen vatandaş o sepeti dolduracak alım gücünü cebinde hissedemiyor.

 

Bu hafta tek uygun olan balık fiyatlarıydı:

Hamsi 20 TL, Mezgit 30-60 TL Arası, İstavrit 30 TL,

 

Sebze ve Meyve fiyatları şöyle;

Marul 10 TL, Mandalina 10 TL, Elma 10 TL, Hurma 15, Patates 7,50, Sarımsak 20 TL, Soğan 7,50 TL, Kabak 15 TL, Muz 15 TL, Ispanak 10 TL, Salatalık 12,50 TL, Limon 10 TL, Dolmalık Biber 20 TL, Domates 10 TL, Turp 7,50 TL, Pırasa 12,50 TL, Biber 15 TL, Üzüm 20 TL, Karnabahar 15 TL, Mor Lahana 10 TL

Haber: Edanur ÖZTÜRK

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu