Gündem

Pazar’da Son Durum

Ünye Pazarında artık yaz ürünleri yerini devrederken kışa geri sayım başladı. Tezgahlarda ki ürünlerin fiyatını yorumlayan  vatandaş ve esnaf değerlendirmelerde bulundu.

Esnafın dışarıda ki market ürünlerine yönelik uygun fiyatlara satış yaptığını söyleyen vatandaşlar marketler de ki reyonlara göre ceplerine daha uygun fiyatlar ile pazarda alışveriş yapabildiklerini söyledi. Esnaf vatandaşın  ve marketlerin durumuna göre pazarın en mantıklı seçenek olduğunu belirtti.

Pazarda ki genel durumu ve sorunlarını dile getiren esnaflar şu açıklamalara yer verdi;

 

“Pazar Yerimizin Konumu Değişmeli”

“ Pazarımız, Vatandaşın cebini düşünerek tezgahlara ürün koyuyor. Kışa yaklaşırken, fiyatlarımızı marketlere veya başka mağazalarda ki ürünlerin farkında olarak belirliyoruz.

Ancak Olduğumuz konumda Pazar diyebileceğimiz bir ortam yok, Asfaltın üzerine bir tezgah kurarak alışverişi sağlamaya çalışıyoruz pazarı kurabileceğimiz bir alanımız olsaydı rahatça bir satış gerçekleştirebilirdik yetkililerden bu konu ile ilgili düzenleme istiyoruz. Hem vatandaşımız hem de bizim için iyi bir Pazar yeri kurulması gerek. Kışa yaklaşırken , en fazla tüketilen ürünlerimizin başında mandalina geliyor yoğun bir ilgi ile vatandaşımızın aldığı bir meyve sebze olarak da karnabaharın en fazla tercih edildiği söyleyebiliriz”

Pazar yerinin konumuna sitem eden pazarcılar ,  yeni bir pazar kurulma isteğinde bulundu.

 

Pazar’da güncel fiyat durumu  ise bu şekilde;

 

Sarımsak = 30 TL

Domates =10 TL

Kaşar = 30 TL

Helva= 3O TL

Zeytin =60 TL

Muz = 20 TL

Ayva =9 TL

Nar = 9 TL

Biber =15 TL

Pırasa =12 TL

Marul =10 TL

Ispanak = 10 TL

Üzüm = 15 TL

Karnabahar = 30 TL

Salatalık = 12,5 TL

Patlıcan =10 TL

Yeşil Domates =7,5 TL

Fasulye = 10 TL

Mezgit = 25 TL

Palamut = 30 TL

Hamsi = 30 TL

 

Haber : Alparslan Çelik

 

 

 

 

 

 

 

admin

admin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu