GündemEkonomiİllerSiyasetTurizmUlaşımÜnye

PLAKALAR HAZIRLANIYOR

Tüm Türkiye seçime kilitlenmiş iken, Gelecek 100 yıllar için çalışmalar da aralıksız devam ediyor.

Seçim sonrasına kalan 100 il 1000 ilçe projesi şuan için dondurulmuş gibi gözükse de bir ekip bunun için çalışmaları sessizce sürdürüyor.

Ünye’nin hayali olan il olma konusu bilindiği gibi geçtiğimiz yıl çokça konuşuldu ve siyasilerden destek istendi ve Ulusal basında sıkça söz edildi. Sivil Toplum Kuruluşlarının sıkı takibi sonucunda ivme kazanan il meselesi maalesef iktidar partisinin Ordu ve Ünye kanadı bu konuda çok sessiz kalışı ve kamuoyuna sarf ettikleri demeçler Ünye’de hayal kırıklığı yarattı.

Milliyetçi Hareket Partisinin meclise önerge vererek dillendiği 100 il 1000 ilçe projesine her partiden destek gelmesine rağmen Ünye’de ki iktidar partisi yetkililerin ağzını bıçak açmaması ve kamuoyunu rahatlatıcı beyanatlarda bulunmaması da çok yadırgandı.

Koltuklarında oturanlar ne pahasına olursa olsun Ünye söz konusu olursa her şeyin üstündedir deyip maalesef konuşamıyorlar. Zamanın da Ünye Belediye Başkanı olan Osman Yurt eğer seçimi kazanayım İl olamaz isek mazbatamı yırtarım demişti ama o gün dik duruş sergileyemediği için maalesef tren kaçmıştı.

Şimdi ise yine bir iki kelam edemeyenler maalesef koltuklarından bir bir gidiyorlar.

Ünye duruşu her şeyden öndedir, kimsenin yetkisinde olmadığını biliyoruz ama orada oturanlar gerektiğinde memleketi için o koltuğu bırakırım diyecek.

Ünye’de bunlar olurken Büyükşehir Belediye Başkan adaylarından şunu duymak isteriz; Eğer Cumhurbaşkanımız Türkiye’nin 100. Yılında 100 il 1000 ilçe projesinde Ünye var ise bizde canı gönülden kutluyoruz” demesini bekliyoruz. Olursa zaten olacak, ancak sizlerin de samimiyetinizi görmüş oluruz. En azından içimizdekilerin söyleyemediklerini sizler söylersiniz.

Heyet seçim sonrası için planları yaptı ve dosya Cumhurbaşkanına sunulacak, burada ki bir iki rötuşun ardından Ünye’nin plakası ya 98 veya 99 olarak açıklanmış olacak.

1993 yılında ki haritada Tekkiraz, İlküvez ve Akpınar ilçe olarak yerini almıştı, revize edilen haritada ki son durumu da zamanı gelince görmüş olacağız.

SON DAKIKA

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu